مجموعه کامل آثارنورعلی الهی

در تاریخ ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
مجموعه کامل آثارنورعلی الهی
بامجوزاداره ارشاد

۰۱ – موسیقی برای ذهن (Music for the Mind)
۰۲ – موسیقی برای ذهن۲ (Music for the Mind2)
۰۳ – تنبور مقدس: هنر استاد الهی (The Sacred Lute: The Art Of Ostad Elahi)
۰۴ – بیداری (Awakening)
۰۵ – سماع‌های آسمانی (Celestial Danses)
۰۶ – آبشار (Cascade)
۰۷ – اذکار عرفانی (Mystical Orison)
۰۸ – نواهای آسمانی (Celestial Harmonies)
۰۹ – حماسه معنوی(A Spiritual Epic)
۱۰ – گفتگو با دوست (Dialogue with the Beloved)
۱۱ – راه عشق الهی (The Paths of Divine Love)
۱۲ – موسیقی ملکوتی استاد الهی (The Celestial Music of Ostad Elahi)
۱۳ – مقصد( destinations)
۱۴ – حضور (Presence)

—————————————————-
نورعلی الهی (استاد الهی) (۱۹ شهریور ۱۲۷۴ – ۲۷ مهر ۱۳۵۳) عارف، فیلسوف، قاضی و موسیقی‌دان. او غالب زندگانی خود را صرف تحقیق در مسائل متافیزیک مانند کاربردهای عملی بعد عرفانی و اخلاقی دین در اجتماع و مطالعه در الهیات و فلسفه نمود.
نورعلی الهی در ۱۹ شهریور ۱۲۷۴ شمسی در روستای جیحون‌آباد، در نزدیکی کوه بیستون، واقع در استان کرمانشاهان متولد شد. پدرش حاج نعمت‌الله جیحون‌آبادی (۱۲۹۸-۱۲۵۰ شمسی)، نویسنده، شاعری عارف و یکی از شخصیت‌های برجستهٔ مرام اهل حق است.
وی، دوران کودکی و نوجوانی را نزد پدرش به روزه و ریاضت، عبادت، مراقبه و تجربیات معنوی گذراند و به موازات آن به موسیقی و آموختن دروس ظاهری مرسوم آن زمان که بیشتر در زمینه الهیات و اخلاق بود پرداخت. در این دوران بود که پایه و اساس مشرب فکری، فلسفی و معنوی او شکل گرفت.
چند سال پس از درگذشت پدر (۱۲۹۸ شمسی)، به این نتیجه رسید که دوران معنویت سنتی به پایان رسیده و پیشرفت معنویت را دیگر نمی‌توان در آرامش و سکون انزوا و ریاضت جستجو کرد. وی معتقد بود که معنویت را باید در یک زندگی اجتماعی تجربه کرد؛ لذا در سن بیست و چهار سالگی، موقعیت ممتاز معنوی و اجتماعی‌اش را کنار گذاشت، تا اصول اخلاقی خود را در بوته آزمایش اجتماع قرار دهد و به این ترتیب از سنت‌های دیرینه که می‌توانست او را مادام‌العمر اسیر تفکر صرف کند، فاصله گرفت.
از این رو سفرهایی به تهران و دیگر مناطق نمود، محاسن و گیسوان خود را که نمادی از عرفان سنتی بود کوتاه کرد، جامه روحانی سنتی را کنار گذارد و وارد اجتماع شد. ابتدا با استقرار در تهران، وارد خدمت دولتی در اداره ثبت شد. بدین‌ترتیب به خواست خودش یک کارمند گمنام دولتی شد و در پایین‌ترین سطح یک دیوان‌سالاری گسترده، شروع به کار کرد.
RIAL 45,000 – خرید
, ,