آلبومهای چهارگانه گیتارکلاسیک اثرجوادظهوریان اجرای پیمان شیرالی

در تاریخ 2019/01/29
بزودی
این مجموعه ساخته‌های جمال ظهوریان برای گیتار کلاسیک است که توسط پیمان شیرالی اجرا شده‌اند. تعداد ۶۰ قطعه در این مجموعه گرد آمده‌اند و بر اساس زمان ساخت مرتب شده‌اند. آهنگسازی قطعات در بین سالهای ۱۳۷۲ تا ۱۳۹۳ صورت گرفته و حالتی توصیفی دارند. به عنوان نمونه می‌توان به شعر لحظه گمشده سهراب، فاجعه‌ی سونامی و توصیف مهر و محبت دستان مادر اشاره کرد. مجموعه پیش رو بسیار دل‌انگیر و لطیف است و یکپارچگی صوتی و حسی آن می‌تواند در آرامشی عمیق فرو برد.
——————————————————————–
«پیمان شیرالی» متولد (۱۳۶۴) ؛ موسیقی دان، آهنگساز و پژوهشگر موسیقی فولک و ملی ایرانیست.
می توان او را در زمره‌ٔ آهنگسازانی دانست که در اشاعهٔ ماهیت ملی موسیقی ایرانی، به وسیلهٔ گیتار کلاسیک، تلاش بسیاری کرده و به موفقیت های چشمگیری نیز دست یافته است.
او سال ها در باب «موسیقی محلی ایران» ، به تحقیق و پژوهش پرداخته و همواره بزرگترین مشغلهٔ ذهنی اش اجرای موسیقی دستگاهی ایران، بر روی ساز گیتار بوده است.
ایده ای که او سال ها با پشتکار فراوان، برای رسیدن به آن تلاش نمود، استفاده از ساز گیتار در کنار سازهای ارکسترال و اجرای «موسیقی ملی ایران» با این ساز بوده؛ که متاسفانه این نگرش عملا در ایران با مخالفت های پی در پی رو به رو بوده است.
وی برای دستیابی به این هدف ، سال های متمادی تلاش نمود و در نهایت توانست پس از اجرای صدها اتود بر روی
سازهای ایرانی و جهانی، قرار دادنِ ساز گیتار در میان حجمهٔ وسیعی از صداها و سازهای متفاوت و ساخت و تنظیم مجموعه قطعات بسیاری برای گیتار، به دستاورد های  نو در جهت نگرش خاص خود در موسیقی، دست پیدا کند.
, , ,