آلبوم ائلین اثر وحید اسداللهی

آلبوم ائلین اثر وحید اسداللهی
آهنگسازان: امین ثابت اوغلو، جهانگیر جهانگیراف، علی اکبر تقی یف
وحید اسداللهی ، سلیم عباس لی و حسین عباس لی
در این اثر مجموعه موسیقی های بی کلام و ریتمیک موسیقی آذربایجان ایران به همّتِ استاد «وحید اسداللهی» و به منظور ارائه اجرایی متفاوت از برخی آهنگ های قدیمی و فراموش شده ی موسیقی آذربایجان اجرا شده است.
سبک خاصِ نوازندگی ساز «ناغارا» توسط وحید اسداللهی با تلاش های 35 ساله ی او، حرکتی برای هویّت بخشی تازه به بخشی از موسیقی نواحی ایران است.
در این آلبوم قطعه ی «لیلا» ساخته ی «توفیق قلی ئیو» که با رهبری پرفسور «نریمان عظیملی» و با ارکستر بزرگ رادیو تلویزیون باکو اجرا شده و وحید اسداللهی به عنوان سولیست توانسته قابلیت های صوتی وتصویری ساز ناغارا را به نمایش بگذارد.
همراهان آلبوم موسیقایی «ائلین»، سلیم عباس لی (کمانچه) و حسین عباس لی (کیبورد) هستند که در دوازده شیار (تراک) متنوع و فاخر از سوی موسسه فرهنگی هنری «راوی آذر کیمیا» به مدیریت تولید رضا مهدوی با پخش «رها» و «هنرشهر» عرضه شده است.
———————————————————
وحید اسداللهی (متولد ۱۳۳۹ اردبیل ) در ۱۱ سالگی آموزش نقاره را شروع کرد.اولین استاد او هوشنگ زیوه بود. او درگروه عارف خواننده موسیقی پاپ اردبیلی نقاره می‌نواخت. درسال ۱۳۵۴ با استاد علی سلیمی نوازنده چیره دست تار آشنایی پیدا کرد.به علت استعدادش، استادسلیمی او را به ارکسترش معرفی می‌نماید. از سال ۵۴ الی ۵۷ در تمام کارهای استاد سلیمی نقاره زن ثابت بوده‌ است. اسداللهی به تربیت و نوازندگی در سازمان صداوسیما مشغول می‌باشد. او هم اکنون سرپرست موسیقی آذربایجانی در صداوسیما می‌باشد.

جهت دانلود اثر اکانت ویژه خریداری کنید

ابتدا ثبت نام کنید و بعد اکانت ویژه تهیه کنید.


مطالعه بیشتر