آلبوم ارگ خاموش اثر برادران سعیدی و فریبرز رستمی

در تاریخ 2019/02/10
آلبوم موسیقی «ارگ خاموش» به خوانندگی علی و محمد سعیدی به آهنگسازی فریبرز رستمی و تنظیم قطعات توسط جناب امیر اسلامی می باشد. قطعاتی چون تصنیف شهر بم در دستگاه همایون، ساز و آواز بر اساس اشعاری از شفیعی كدكنی، تصنیف نگاه نهانی در دستگاه دشتی، ساز و آواز شور با شعری از قاآنی و سعدی و تصنیف جان جان در دستگاه دشتی در این آلبوم شنیده خواهد شد. فریبرز رستمی آهنگساز این آلبوم در شناسنامه این اثر ضمن معرفی مكتب آواز اصفهان آورده است:مكتب آوازی اصفهان یكی از برجسته‌ترین مكاتب آوازی موسیقی ردیف دستگاهی ایران است كه طی تاریخ حیات خود خوانندگان توانا و صاحب شیوه‌ای را به جامعه موسیقی معرفی كرده است. برادران سعیدی كه خوانندگی این اثر را بر عهده داشته‌اند ، شاگردان مستقیم فضل‌الله شاه زمانی و محمد‌علی كیانی نژاد نوازنده برجسته نی بوده‌اند. ایشان تاكنون علاوه بر اجراهای متنوع صحنه‌ای، چند تصنیف از زنده‌یاد عبدالحسین برازنده و جمشید برازنده را نیز اجرا كرده‌اند.
——————————————————–
 «فریبزر رستمی»  آهنگ‌ساز و پژوهش‌گری که متولد ۱۳۴۴ است و دارای مدرک کارشناسی موسیقی از دانشکده‌ی موسیقی دانشگاه هنر. هر چند که او در زمینه‌ی پژوهش در موسیقی اقوام فعالیت‌های بسیاری داشته، اما حضورش در موسیقی کودک و ارایه‌ی مقالات نظری در این زمینه در کنار تعلیم و آموزش به کودکان علاقه‌مند، از او چهره‌ای مهم در عرصه‌ی آموزش موسیقی کودک ساخته است.
محمد و علی سعیدی (متولد ۸ آبان ۱۳۶۰، اصفهان)، خواننده در سبک سنتی ایرانی هستند. آنها تنها دوقلوهای آواز ایرانی محسوب می‌شوند. شروع فعالیت رسمی آنها در زمینه موسیقی با خواندن در مراسم‌های مذهبی و به ویژه تعزیه خوانی با بزرگان تعزیه ایران نظیر علی محمد حجازی، هاشم فیاض، عباس جواهری، علاءالدین قاسمی، رضا مشایخی، اسماعیل محمدی و… همراه بود. همزمان با اجرای تعزیه در کلاس‌های فضل‌الله شاهزمانی (از شاگردان استاد جلال ناج اصفهانی ومهدی یاوری) شرکت کردند و ضمن فراگیری ردیف‌های آوازی، در محضر استاد شاهزمانی با ظرایفش آشنا شدند، سپس همکاری خود را با گروه موسیقی دلنوازان به سرپرستی و آهنگسازی امیر اسلامی آغاز و کنسرتهایی در اصفهان و تهران بنفع کودکان مبتلا به تالاسمی اجرا نمودند.[۵] بعد از سه سال، موفق به گذراندن دوره نفس گیری و تکنیک آواز نزد استاد برجسته نی و آهنگسازی محمدعلی کیانی نژاد شدند. هم اکنون نیز از استاد محمد تقی سعیدی استفاده می‌کنند.
, ,