آلبوم اوزون دَرَه اثر وحید اسداللهی

آلبوم اوزون دَرَه اثر وحید اسداللهی
آلبوم اوزون دَرَه
اثری از: وحید اسداللهی
آهنگساز: وحید اسداللهی
مجموعه موسیقی های بی کلام شادِ آذربایجانی «اُوزون دَرَه» برگرفته از اجرای استاد وحید اسداللهی، غلام میرزا میرزائیو و جیحون قاقاش لی توسط مؤسسه فرهنگی هنری «راوی» عرضه شده است.
آلبوم «اُوزون دَرَه»، که پس از آلبوم دیگری از این مجموعه با عنوان «اِئلین» منتشر می شود، برگرفته از سلسله مجموعه نغمات عالی موسیقی آذربایجانی ایران است که به مدد استاد «وحید اسداللهی» و به منظور اجرایی متفاوت از برخی آهنگ های قدیمیِ محلی (فولکلور) و فراموش شده ی موسیقیِ آذری ایران اجرا شده است.
انتخاب آهنگ ها با دقّتِ خاص ِ وحید اسداللهی، نوازنده ی ناغارا، صورت گرفته و تلاش شده تا با همنوازی کلارینت و بالابانِ «غلام میرزا میرزائیو» و پیانوی «جیحون قاقاش لی» اجرایی متفاوت و شنیدنی باشد.
قابل توجه است، خاندانِ اسداللّهی (رحمان و وحید) در سال 1389 به همّت حوزه-هنری مجموعه ی 6 ساعته ی موسیقیِ ردیفِ آذربایجانی که به عنوان «اوّلین ردیف موسیقی آذربایجان» تلقی می شود را عرضه کردند و در ثبت و ضبط این گنجینه ی مهم میراث معنوی شنیداری افتخار آفریدند.
گفتنی است آلبوم «اُوزون دَرَه» به مدیریت تولید رضا مهدوی، ضبط استودیو یاشار باکو و میکس استودیو مدرن صادق نوری و با طراحی گرافیک سهیل حسینی به دوستداران موسیقی غنیِ خطّه ی آذربایجان ایران از سوی پخش رها عرضه شده است.

نوازنده ها:
وحید اسداللهی (ناغاره) / غلام میرزا میرزائیو (کلارینت و بالابان) / جیحون قاقاش لی (پیانو) / ارکستر بزرگ باکو

جهت دانلود اثر اکانت ویژه خریداری کنید

ابتدا ثبت نام کنید و بعد اکانت ویژه تهیه کنید.


مطالعه بیشتر