آلبوم تا روشنی هااثر رضا کسروی و فردین کریم خاوری

در تاریخ 2018/01/22
آلبوم تا روشنی هااثر رضا کسروی و فردین کریم خاوری
«بهار دلکش»، «آواز ضربی»، «غزل»، «تا روشنی ها»، «چهار مضراب»، «یار شدم»، «قصه گیسو» و «ارغوان» هشت قطعه این آلبوم هستند که در حد فاصل سالهای ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۴ توسط فردین کریم خاوری ساخته شده و رضا کسروی قطعات آن را در دستگاه‌های ابوعطا و دشتی به آواز در آمده است.
«فردین کریم خاوری» علاوه بر آهنگسازی، دکلمه و نوازندگی سه تار، تارباس، سه تارباس را نیز بر عهده داشته است.
مهرداد کریم خاوری (دف، تنبک، دایره)، علیرضا دریای (کمانچه)، فردین لاهورپور (نی)، یلدا نوبخت (سه‌تار و اسپرینگ درام) و مسعود صادقی (سه‌تارباس) به نوازندگی پرداخته‌اند و در بخش هم‌خوانی نیز مهرداد ناصحی، یلدا نوبخت، محمد صفاجویی، زکیه بوش‌نگاه، مهسا حسینی و رضا هراتی‌کیا به هنرنمایی پرداخته و آواز کسروی را همراهی کرده‌اند.
«مهرداد ناصحی»، «یلدا نوبخت»، «محمدصفاجویی»، «زکیه بوش نگاه»، «مهسا حسینی» و «رضا هراتی کیا» نیز در بخش هم خوانی این آلبوم حضور داشتند.
آلبوم موسیقی «تا روشنی‌ها» توسط پخش «رها» و نشر «نغمه ساز و آواز»، به صورت گسترده در بازار موسیقی منتشر شده و علاقه‌مندان می‌توانند نسخه اصلی این اثر را از مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور تهیه نمایند.
علیرضاشفقی نژاد

علیرضاشفقی نژاد

———————————————————-
فردین كریم خاوری در اول فروردین سال ۱۳۵۲ در سنندج به دنیا آمد. از سال ۱۳۶۱ به نواختن سه تار روی آورد و از استادانی چون محمدرضا لطفی و داریوش طلایی و… بهره برد. وی برادر كوچك مهرداد كریم خاوری نوازنده و مدرس دف می باشد كه سالها با گروه شیدا همكاری داشته و ده سالی است كه سرپرست گروه دف نوازان مشتاق كه همگب از شاگردانش هستند، می باشد. فردین فارغ التحصیل رشته موسیقی است. وی كه بیشتر از بیست سال است سه تار می زند، استاد جهاد دانشگاهی است و مجموعه هایی هم روانه بازار كرده من جمله “دردی كشان” ، “باز باران” و “خروش بحر” (تولید مركز موسیقی حوزه هنری ) آلبوم دردی كشان(موسیقی بدون كلام) حاصل همكاری فردین كریم‌خاوری نوازنده سه‌تار و ” درش آنند” طبلا نواز هندی و هنرنمایی مهرداد كریم خاوری است كه در واقع یك كار تجربی است كه بر پایه ردیف موسیقی ایرانی و ملودی‌های آن بنا شده است و توانایی چشمگیر فردین کریم خاوری در نواختن سه تار ، فضاهای متنوعی را ایجاد كرده است. باز باران اثری است دلنشین با تصانیفی در مایه های شوشتری و اصفهان با صدای بامداد فلاحتی خواننده جوان كه چند سالی است نام وی را در كنار گروه استاد ذوالفنون می شنویم. آلبوم خروش بحر در حال و هوایی مذهبی با اشعار سعدی و محتشم كاشانی در فضای چهارگاه و دشتی وافشاری با تنظیمی مناسب و یکدست و آوازهایی محزون از علیرضا افتخاری.
, , ,