آلبوم خشت های اصالت اثر حسین پرنیا

در تاریخ 2019/01/03
این آلبوم شامل ۱۵ قطعه است که کار تولید آن حدود یک سال و نیم طول کشیده است.
حسن ناهید (نی)، جمال جهانشاد (بربط)، سیامک نعمت ناصر (تار)، سیامک رئوفی (کمانچه و قیچک)، محمود فرهمند (تنبک)، صابر کاکاوند (تنبک)، مهدی رضایی (دف) و حسین پرنیا (سنتور) نوازندگانی هستند که در این آلبوم هنرنمایی کردند.
«حسین پرنیا» درباره ویژگی‌های این آلبوم گفت: «خشت‌های اصالت دارای ۱۵ قطعه بی‌کلام است که ۹ قطعه از آن در دستگاه همایون و ۶ قطعه از آن در دستگاه راست پنجگاه ساخته شده است. این اثر اولین مجموعه‌ای است که با سازهای ایرانی به آثار تاریخی کشورمان می‌پردازد و در آن به بناهای تاریخی به عنوان نمادهای فرهنگی توجه شده است.»

————————————————————-
حسین پرنیا سال ۱۳۵۰ در خرم آباد متولد شد. وی نوازنده سنتور ‌و آهنگساز است. تا سن ۱۴ سالگی در اندیمشک نزد مرحوم استاد ندایی نواختن سنتور را آموخت. پس از آن وی به تهران می‌آید و از سال ۱۳۷۳ گروه همایون را شکل می‌دهد. علاقه‌مندی به آهنگسازی موسیقی ایرانی از دیگر تجربه‌هایی بود که پرنیا خود با کنجکاوی و علاقه‌مندی آموخت. پرنیا به اتقاق گروه همایون کنسرت‌هایی در ایران و خارج اجرا کرد. پرنیا از سال‌های ابتدایی آشنایی با زنده یاد ایرج بسطامی چند کار مشترک با وی انجام داد که در قالب آلبوم‌های تحریر خیال، رقص آشفته، حال آشفته عرضه عمومی شد. پرنیا همچنین آلبوم «ساکن جان» و «ذوق جنون» را در کارنامه کاری خود دارد که با صدای علی جهاندار منتشر شده است آلبوم بی کلام «یک جرعه نگاه»، آلبوم «زخم جدایی» با صدای رضا رضایی پایور و همخوانی هوروش خلیلی از دیگر آثاری است که توسط حسین پرنیا منتشر شده است. از این آهنگساز همچنین کتاب «دستور سنتور»، «۲۰ تمرین برای سنتور»، سه کتاب «یاد» منتشر شده است.
, ,