آلبوم درون کوچ اثر نگین زمردی

در تاریخ 2018/06/26
آلبوم درون کوچ اثر جدیدی به آهنگسازی نگین زمردی است. او پیش از این آلبوم حباب و سراب را منتشر کرده بود. آلبوم حاضر یک اثر ارکسترال است که نگین زمردی برای ضبط آن به پراگ رفته و نوازنده‌های ارکستر سمفونیک پراگ آن را اجرا کرده‌اند. این آلبوم شامل نه قطعه بی‌کلام است.
نگین زمردی (۱۳۵۲) نوازندگی پیانو را از کودکی نزد اساتید برجسته ایران آموخت . پس از اتمام تحصیلاتش در رشته مهندسی نساجی از دانشگاه امیرکبیر (۱۳۷۵) ،به دلیل عشقی که به موسیقی داشت ، به سراغ بحث های جدی تری در زمینه تئوری موسیقی و آهنگسازی رفت و نهایتا وارد دانشگاه هنر شد و کارشناسی ارشد خود را در سال ۱۳۸۸ با رتبه برتر اخذ نمود. او همچنین دوره های تخصصی تئوری و هارمونی را در کنسرواتوار تورنتو کانادا گذراند و با دیدگاه های تازه در این زمینه آشنا شد. مجموعه قطعات سمفونیک او بنام ” فنا ” در سال ۱۳۹۰ برنده بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فجر شد . در سال ۱۳۹۲ کوارتت های زهی او در آلبوم ” رویای گریز ” منتشر و اجرا گردید. آثار پیانویی او در سال ۱۳۹۳ در آلبوم و کتاب  “مسیر نگاهت” منتشر گردید .در آلبوم ” گوش پنج ” و آلبوم “کاشفان فروتن فردا ” که مجموعه آثار آهنگسازان معاصر ایران  است ، برخی از آنسامبل هایش ( از جمله کوئینتت زهی ) را میتوان شنید . بداهه نوازی های او بزودی در آلبوم ” سراب و حباب ” منتشر خواهد شد و همچنین ترجمه مجموعه کتابهای آهنگسازی “موسیقی اثر من” توسط نشر ماهور در دست نشر و چاپ می باشد.
او چند سالی است که در دانشگاه هنر ، مشغول تدریس مباحث موسیقی برای سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. همچنین پنج سال است که نشست های تخصصی موسیقی را به صورت ماهیانه برگزار می کند.
, , ,