آلبوم زلف اثری از: مسعود جاهد

در تاریخ 2017/09/11
آلبوم زلف اثری از: مسعود جاهد
مجوز ارشاد: ۹۲-۸۱۴۶
در ‌آلبوم «زلف»  ۸ تصنیف در مایه‌ي ماهور و دشتی گنجانده شده؛ از جمله تصنیف جدیدی به نام «غم مخور» با غزل حافظ. این قطعه در سال ۱۳۸۸ ساخته و اجرا شده است. تصنیف‌های «زلف سرکجت» (علی‌اکبر شیدا)، «آتش عشق» (جهانگیر مراد)، «چشم نرگس» (آهنگساز ناشناخته)، «دیدم صنمی» (عارف)، «تمنا» (ناشناخته) و «تاب بنفشه» (سماع حضور) نیز جزو بازخوانی‌های این آلبوم هستند.
خواننده
مسعود جاهد، شیدا جاهدیان
آهنگ ساز
علی اکبر شیدا، جهانگیر مراد، سماع حضور، عارف قزوینی، مسعود جاهد
تنظیم کننده
مسعود جاهد
نوازندگان
میلاد پرقوه، مسعود جاهد، محمد جابری، داوود قهرودی، مجید علیزاده، آسانا برهان آزاد، مجید واصفی، بابک شهرکی، سامان احتشامی
ترانه سرا
علی اکبر شیدا، ملک الشعرای بهار، حافظ شیرازی، شیخ بهایی، عارف قزوینی، شوریده شیرازی
ناشر: ایران گام
کد کتابخانه ملی: ۱۵۳۸۲و
———————————————-
مسعود جاهد متولد سال ۱۳۴۲ است.او نوازنده نى و آهنگساز و از نسل سوم نوازندگان نى است که مسير خودش را مى‌رود و کمتر توجهى به جو حاکم بر دنياى نى نوازى دارد. او در طول سال‌هايى که فعاليت داشته، علاوه بر آموزش در زمينه توليد و عرصه موسيقى نيز گام‌هايى برداشته است. او کارش را با دو نوازى و سه نوازى در زمينه تصنيف شروع کرد و بعدها دامنه فعاليت‌هايش را به موسيقى با کلام گسترش و آلبوم‌هاى متعددى منتشر کرد. يکى از ويژگى‌هاى آثار با کلام جاهد، حضور همسرش شيدا جاهد به عنوان همخوان است.آخرين اثر اين نوازنده نى که با همکارى همسرش شيدا جاهد منتشر شده است، «پنجره باز مى‌شود» نام دارد.
, , ,