آلبوم زیبا بود زندگی اثر حسین پاکدل، محمدجواد بیگلرزاده

زیبا بود زندگی اشعار زیبای حسن جنت مکان است. رویایی و خیال انگیز اند اما موسیقی محمدجواد بیگلرزاده زیبایی شنیدنش را دوچندان کرده است. واژه‌های زیبای این اثر را با صدای رسای حسین پاکدل می‌شنوید. تلفیقی از شعر، عکس و موسیقی که با تلفیق این عوامل برای مخاطب فضای جدیدی را خلق می‌کند. خالق این اثر با گردآوری عناصر مختلف تصویری و شنوایی سعی داشته تا بداهه‌ای درباره فراق و بی زمانی و شاید تا یک جاهایی در بی مکانی را برای مخاطب خلق نماید.
محمدجواد بیگلرزاده 
«آنچه از ابتدا در ذهن می‌پروراندم، خلق کولاژی هنری بود، کولاژی از بداهه‌ها و تجربیاتی که گذراندیم تا از فراق بگوییم؛ در بی زمانی و تا جایی که بشود در بی‌مکانی….موسیقی از چیدمان بداهه‌ها و شعر همراه و بی‌زمان به قلم رفیق نابم “حسن جنت مکان” نوشته شده. شخصیت بازیگر مجموعه بر مبنای شخصیت موسیقی انتخاب، و بعد شعر خلق شده؛ و ما در این انتخاب به حسین پاکدل رسیدیم … ذهنم در این کولاژ به دنبال حضور روایتی دیگر بود و یا روایتگر دیگر؛ برای ارائه اثری مستقل و همراه. جنس و حس خودم و موسیقی و شعر؛ مرا به سمت عکس سوق داد؛ و حضور دوست خوبم آقای حمید مهدوی اطمینانم را برای به انجام رساندن این اثر مالتی مدیا با حضور عکس دو چندان کرد…”زیبا بود زندگی” بداهه‌ای است در باره فراق در بی زمانی و شاید تا یک جاهایی در بی مکانی.»
——————————————————————
حسین پاکدل متولد ۱۳۳۸ در اصفهان است. وی نویسنده، نمایش نامه‌نویس، مجری، تهیه کنننده و مدیر سابق شبکه صدا و سیما و کارگردان و بازیگر ایرانی است. او در سال‌های ۱۳۶۶ تا ۱۳۷۳، مدیریت پخش شبکه اول سیما را بر عهده داشت. همچنین مدیر دوره‌های دهم و یازدهم جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان بود است. او مدتی نیز مدیریت تئاتر شهر را بر عهده داشت. از کارهای او می‌توان نویسندگی و کارگردانی نمایش‌های حضرت والا و رقص زمین را نام برد

مطالعه بیشتر