آلبوم ساز آیان اثری از: پویان بیگلر، پژمان حدادی

بازدید: 136 بازدید
آلبوم ساز آیان اثری از: پویان بیگلر، پژمان حدادی
آلبوم ساز آیان اثری از: پویان بیگلر، پژمان حدادی
Pejman Hadadi, Pooyan Biglar – In the Moment – 2016
در مهمانی سه تار و تنبک با آلبوم ساز آیان اثری از پویان بیگلر و پژمان حدادی
«آیان» به معنی به حرکت درآمده، بداهه و در لحظه است. «پویان بیگلر» نوازنده تار و سه تار وآهنگساز است و تا کنون آلبوم های «سفر خاموش»، «اشک افشان»، «سوگ بهار» و «عارف شیدا» را منتشر کرده است. او در آلبوم های زیادی از جمله آلبوم های دوره آخر گروه شیدا حضور داشته است. بیگلر دراین آلبوم سه تار نواخته است و «پژمان حدادی» با تنبک او را همراهی کرده است. «پژمان حدادی» در حال حاضر یکی از برجسته ترین نوازندگان تنبک می باشد و در آثار پرشماری حضور داشته است. همنوازی با اساتید بزرگی همچون «حسین علیزاده»، «کیهان کلهر» و همکاری با «گروه دستان» بخشی از کارنامه پربار هنری وی می باشد.
———————————بیوگرافی——————————–
«پویان بیگلر» آهنگساز و نوازنده تار و سه تار متولد 1361 در همدان است. وی از کودکی نزد استادان بزرگی همچون «داریوش زرگری» و «ارشد تهماسبی» به فراگیری موسیقی پرداخت. دوره عالی را در محضر استادان «داریوش طلائی» و «محمدرضا لطفی» گذراند و در کارشناسی ارشد از محضر استادان «شریف لطفی» و «محسن حجاریان» بهره برد. وی در کنسرتهای بسیاری از جمله کنسرتهای پژوهشی با همراهی «داریوش طلایی»، «حمید متبسم» و «همایون شجریان» ( باشگاه انقلاب) شرکت داشته است. همچنین در آلبوم های «وطنم ایران»، آلبوم تصویری «سپیده»، «سیمرغ»، «خانه غریب» و «سوگ بهار» نیز همکاری نموده است. او همچنین ساخت موسیقی چند فیلم کوتاه، مستند و ساخت قطعه «انسانم آرزوست» را نیز در کارنامه هنری خود دارد.
پژمان حدادی (۳۰ بهمن ۱۳۴۷، تهران) نوازندهٔ سازهای کوبه‌ای اهل ایران می‌باشد.
وی هم اکنون عضو گروه موسیقی دستان (گروه موسیقی) است و همراه این گروه آثار متعددی را ضبط و اجرا کرده است. علاقهٔ خاصی به موسیقی قوالی فارسی دارد و آثاری بر مبنای این موسیقی نوشته است که همراه با گروه ضربانگ و مرشد مهرگان آنها را ضبط کرده است.وی علاوه بر کار با گروه‌های موسیقی ایرانی اجراهای متعددی با نوازندگان ملل دیگر داشته است، از جملهٔ این اجراها می‌توان به همکاری با شجاعت حسین‌خان، نجاتی سلیک هنرمند اهل ترکیه و یئیر دلال هنرمند عرب اشاره کرد.

مطالعه بیشتر