عنوان اخبار ...
صفحه اصلی / محصولات / آلبوم بی کلام کلاسیک ایرانی / آلبوم سیاه مشق تار اثری از: کیوان ساکت
آلبوم سیاه مشق تار اثری از: کیوان ساکت

آلبوم سیاه مشق تار اثری از: کیوان ساکت

کیوان ساکت در یادداشتی  پیرامون این دو مجموعه نوشته است: « نخست در نظر داشتم نام «یادداشت های پراکنده» را بر این نواخته ها بنهم، که از کتاب پر ارزش استاد زرین کوب این نام را به عاریت گرفته بودم. هنگامی که با دوست هنرمندم آقای سیامک بنایی در میان نهادم، پیشنهاد کرد نام سیاه مشق برازنده تر است که نیم نگاهی هم به سیاه مشق استاد هوشنگ ابتهاج دارد و من بی درنگ پسندیدم.

تکه های کوتاه و بلندی که پیش رو از نواخته های این حقیر دارید، گویای دمی از حالات و احوالات من است در ایان گوناگون که البته همه در پاسی از شب گذشته نواخته شده اند. دو تکه ای که یکی به یاد پدرم، آقای محمد تقی ساکت، این شریف مرد عاشق ایران و ادیبی توانا و دیگری به یاد استاد فرهنگ شریف، این هنرمند نازنین خطه تار را، چند صباحی پس از کوچ آنان نواختم.

سیاه مشق سه تار، یادگار لحظه هایی است از گفتگوی من و سه تارم. (همان سه تار دسترنج استاد قنبری مهر و شاگردش آقای محسن رسولی) در طی چند ماه گذشته هرگاه حالی دست می داد، به قول استاد عبادی نازنین، پنجه ای بر سه تار می کشیدم و غبار از دل می زدودم و اغلب ساعتی از نیمه شب گذشته، تکه ای را که برای مادر می نواختم، در پیش پای او با گرمای وجود نازنین و گرامی اش بود. هم او که هرچه دارم از برکت وجود آسمانی وجود اوست و تا هستم و هست دارمش دوست. امید که مقبول طبع مردم صاحب نظر واقع گردد.

                                                                        

این آلبوم که طراحی آن با استفاده از خط استاد غلامحسین امیرخانی انجام گرفته، در استودیو «رهگذر هفت اقلیم» به مدیریت سهیل سعیدی میکس و مسترینگ شده است.

امتیاز 0 از 0 رای

نظرات

captcha Refresh

محصولات مشابه

عضویت در خبرنامه

نشانی :

شماره تماس : 09052268978

ایمیل : jinomusic61@gmail.com