آلبوم منتخبی از آهنگهای هوشنگ شگرف

در تاریخ 2018/06/16
آلبومی از هنرمند سنندجی هوشنگ شگرف
هوشنگ شگرف در سال ۱۳۲۹  در شهر سنندج به دنیا آمد . از سال ۱۳۴۵ در حضور شادروان حسن کامکار شروع به تعلیم صدا و یادگیری دستگاه های موسیقی نمود و فعالیت خویش را در این عرصه با خواندن آهنگ های محلی اصیل آغاز نمود که در آن زمان آهنگ های وی مرتباً از رادیو پخش می شد تا حدی که آهنگ های وی با بهره گیری از اشعار شاعران به نام کرد آنچنان در بین مردم محبوبیت پیدا کرده بود که اکثر آهنگ های وی در میان مردم زمزمه می شد.
وی در برنامه های متعدد رادیو تلویزیونی نیز حضوری فعال داشته و همواره مورد توجه مخاطبان در این جشنواره ها و فستیوال ها بوده است .
وی در سال ۱۳۷۷ با شرکت در سی و ششمین جشنواره موسیقی محلی ملل جهان در کشور یونان به همراه جمعی از هنرمندان کردستانی مقام اول جشنواره را برای کشور عزیزمان به ارمغان آورد و طی زندگی پر افتخار خویش با اکثر استادان و آهنگ سازان کرد همکاری و فعالیت داشته و اجراهای متعددی را برای مردم استان ارئه داده است .
استاد شگرف آثار ماندگار خویش را در ۳۲۲ آهنگ ضبط شده در آرشیو صدا و سیمای مرکز کردستان و ۵  آلبوم  به مردم هنردوست کردستان عرضه داشته است که در زمان اجرای این کارها از استقبال پرشور عمومی برخوردار بوده است .
استاد شگرف در حال حاضر نیز پس از سال ها تلاش در عرصه تعالی موسیقی کردستان و پرورش جوانان جویای نام این استان با روحیه ای خستگی ناپذیر همچنان به فعالیت هنری مشغول بوده و با ارکستر فیلارمونیک کردستان به رهبری مهدی احمدی همکاری دارد .
, ,