آلبوم موسیقی بی کلام در این شب تار اثر بانو صبا طبخی

بازدید: 157 بازدید
آلبوم موسیقی بی کلام در این شب تار اثر بانو صبا طبخی
آلبوم موسیقی بی کلام در این شب تار اثر بانو صبا طبخی
مجوز ارشاد: ۲۶۵۷
نوای دل انگیز تار ایرانی در آلبوم موسیقی بی کلام « در این شب تار » اثر بانو « صبا طبخی »

Saba Tabkhi – In this Night Taar 2016 | Exclusive HQ Release

آلبوم موسیقی In this Night Taar – در این شب تار عنوان نخستین اثر هنرمند جوان کشور سرکار خانم Saba Tabkhi صبا طبخی نوازنده ی تار است. این آلبوم بصورت دو نوازی تار و تنبک با اجرای پژمان پرنیا Pejman Parnia دیگر هنرمند ایرانی است. آلبوم در این شب تار دارای هشت قطعه است که با وجود استقلال هر قطعه نوعی همبستگی بین کل قطعات آلبوم وجود دارد و اجرای آنها در دستگاه های بیات ترک ، سه گاه ، چهار مضراب و … می باشد. فضای آرامش بخش و دل انگیز موسیقی اصیل پارسی در این آلبوم ، روح و جان تازه ای به شنونده ی ایرانی هدیه می دهد تا بار دیگر با یادآوری ریشه های اصیل موسیقی ایرانی به اینکه به این خاک تعلق دارد به بر خود ببالد.
«درین شب تار»، شامل هشت قطعه ی تک نوازی و دو نوازی است که توسط پژمان پرنیا و صبا طبخی اجرا شده است. در این آلبوم صبا طبخی روند ملودی را با تار پیش می برد. او با پیش در آمد بیات کار خود را آغاز کرده سپس به آواز بیات ترک رسیده و از طریق چهار مضراب به سه گاه می رسد. وارد آواز سه گاه و ضربی آن می شود و با ورود به چهار مضراب مخالف سه گاه کار روند پیشروی ملودی در آلبوم را به اتمام نزدیک کرده و در انتها با رنگ سه گاه آلبوم را خاتمه می دهد. تمام قطعات آلبوم با وجود مستقل بودن از هم، همانطور که در بالا ذکر شد روند به هم پیوسته ای داشته و یکدگر را کامل می کنند.

—————————————–

صبا طبخی فارغ التحصیل هنرستان موسیقی دختران و دانشگاه هنر است و تار ساز تخصصی وی به شمار می رود. او که سابقه ی تدریس نوازندگی را نیز دارد، تاکنون در گروه هایی چون خورشید به سرپرستی مجید درخشانی، نوا به سرپرستی ملیحه سعیدی، سرمد به سرپرستی علی قمصری و مولانا به سرپرستی جلیل عندلیبی به اجرا پرداخته است. طبخی در آلبوم «می ناب» مجید درخشانی و «ریشه در خاک» مسیح تحویلداری نیز همکاری داشته است.

مطالعه بیشتر