آلبوم میز دوتایی اثر گروه موسیقی سیریا

در تاریخ 2020/04/21
آهنگسازان: محمد لاریان، گروه موسیقی سیریا، مهدی ناصری، عباس ابطحی و محمدرضا بلادی
نوازندگان: بهروز شریفیان مطلق، مهدی ناصری، امیرحسین ماهینی، معین پاکباز و مهدی حیدری منفرد
تنظیم‌کننده: گروه موسیقی سیریا
ترانه سرایان: عباس دریایی نژاد، رضا عظیمی، محمد لاریان، عباس ابطحی، زیبا خورموجی و محمدرضا بلادی
خواننده: محمد لاریان
میکس و مسترینگ: محمدرضا اصغری
“میز دوتایی” سعی دارد با تلفیق موسیقی بوشهر و بهره گیری از ترانه‌هایی با گویش فولکلور ساختار جدیدی در موسیقی ایران تجربه کند.
رفیق، میز دوتایی، لیلی، هوار، چیش عسلی، دلم تو می خوا، شعر یادُم ر، جهاز جنی، غٌراب، حجله و معشوق دولاچنگ قطعات این آلبوم را تشکیل می‌دهند که توسط محمدلاریان: خواننده، بهروز شریفیان، نوازنده پرکاشن، مهدی ناصری: نوازنده گیتار، امیرحسین ماهینی: نوازنده گیتار باس و عود، معین پاکباز: نوازنده درامز، مهدی حیدری منفرد: نوازنده نی انبان، نی جفتی و عود اجرا شده‌اند.
گروه موسیقی سیریا که دو سال پیش فعالیت رسمی خود را با مدیریت ماکان صغیری با انتشار قطعه “هوار” آغاز کرد در اولین آلبوم خود تلاش کرده با یادی از بزرگان موسیقی بوشهر که در قید حیات هستند، از این هنرمندان تجلیل کند؛ در نخستین آلبوم، سیریا مجموعه کارت پستال‌هایی از پیشکسوتان منتشر کرده و در بسته بندی منحصر به فرد در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.
سیریا علاوه بر موسیقی، مخاطب خود را با تصاویر کمتر دیده شده‌ای از بوشهر و شهرهای این استان مواجه می‌کند تا آلبوم موسیقی خود را به یک مجموعه‌ی کامل فرهنگی تبدیل کند. یک دفترچه اختصاصی نیز در این اثر به چشم می‌خورد که در آن به معرفی گروه و قطعات آلبوم به دو زبان فارسی و انگلیسی پرداخته شده است.
در دفترچه این آلبوم آمده است: “روایتی که به گوش می‌رسد حاصل عشق و هنر زنان و مردانی بوده که اکنون در میان ما نیستند، اما میراث آنها نسل به نسل منتقل شده و به ما رسیده است. برخود واجب می دانیم در این تجربه-هر چند در مجالی اندک-به نیک نامانی که در میان ما هستند ادای احترام کنیم. کسانی که بی هیچ چشم داشتی، خالصانه برای موسیقی شهرمان زحمت کشیده‌اند و به میزان آن همه عشق ورزیدن، دیده و شنیده نشده‌اند.”
, , ,