آلبوم نوبانگ اثرعلیرضا حاجی طالب، محمدامین اکبرپور

در تاریخ 2018/03/28
چنانچه حق نشر این فایل برای شرکت خاص یاهنرمند یا گروه موسیقی است و درخواست حذف آن را دارد ما را مطلع سازد تا از روی سایت حذف گردد.
آلبوم نوبانگ اثری از علیرضا حاجی طالب و محمد امین اکبر پور است که بر اساس موسیقی دستگاهی و در برخی قسمت‌ها با الهام از ملودی‌های فولکلور شکل گرفته است. این آلبوم شامل قطعات، تکنوازی، ساز و آواز و تصنیف است؛ که همگی در فرمهای کلاسیک خلق شده‌اند. دستگاه سه‌گاه که یکی از مهترین دستگاه‌های موسیقی ایرانی است برای این آلبوم انتخاب شده است

علیرضا حاجی طالب متولد ۱۳۴۶ در دزفول. اساتید: محمود مخدوم – محسن کرامتی. فارغ التحصیل رشته ی شیمی کاربردی از دانشگاه اصفهان. اجرای کنسرت های متعدد با گروه های مختلف در داخل و خارج از کشور. کسب مقام نخست آواز در پنجمین دوره ی جشنواره ی موسیقی استان همدان. همکاری با واحد موسیقی صدا و سیمای مراکز تهران و همدان و اجرای چندین برنامه ی رادیویی و تلویزیونی. انتشار آلبوم های: گلفرش – گلبانگ – سروشان – نصیر خوانی و دلبانگ.
«محمد امین اکبر پور» مقدمات موسیقی را با ساز تنبک آغاز نمود و سپس تار و سه تار را نزد اساتیدی چون «زیدالله طلوعی»، «کیوان ساکت»، «داریوش طلایی» و «داریوش پیرنیکان» تعلیم دید. سال ۱۳۷۸ وارد دانشگاه هنرو معماری شد و مدرک کارشناسی موسیقی گرفت. همزمان در سال ۱۳۷۹ به عنوان عضو پیوسته وارد مرکز حفظ و پژوهش موسیقی ایرانی شد. سپس برای آموزش تار نزد «محمد رضا لطفی» رفت. از مهمترین فعالیت های او علاوه بر تدریس، تشکیل گروه همنوازان «سایه» و جمع آوری آلبوم های «گلفرش»، «گلبانگ» و «سروشان» می باشد. همچنین در «مکتب خانه میرزا عبدالله» به عنوان مدرس، گروه بازسازی «شیدا» به سرپرستی استاد «محمد رضا لطفی» و کنسرت های «کاخ گلستان» و «فرهنگسرای نیاوران» افتخار همکاری داشته است.
, ,