آلبوم هماگون اثر وحید تاج، محمدرضا دستگاهدار، جمال سادات

در تاریخ 2018/05/19
آلبوم «هماگون» به خوانندگی وحید تاج و آهنگسازی محمدرضا دستگاهدار در دستگاه همایون و با اشعاری از سعدی، شهریار، ملک الشعرای بهار و رهی معیری
محمدرضا دستگاهدار متولد ١٣۵٧ شهر یزد، دوران مقدماتی سنتور را از سال ١٣٧٢آغاز کرد و نزد حسین سالارزاده به فراگیری مکتب پرویز مشکاتیان پرداخت. در سال ١٣٨۶ ردیف میرزاعبدالله را نزد امین ریحانی فرا گرفت و در سال ١٣٨٨ گروه موسیقی ققنوس را تشکیل داد.
وی در خصوص ضبط آلبوم «هماگون» گفت: ضبط این آلبوم از سال ١٣٩۴ در مشهد شروع شد؛ در آهنگسازی آلبوم چون سبک و سیاق استاد مشکاتیان همیشه مدنظر من بوده، توانستم با این دید و طرز فکرم نسبت به قطعات این هنرمند قطعاتی را بسازم.
این نوازنده سنتور در خصوص قطعات اجرایی این آلبوم گفت: این آلبوم شامل ١٢ بخش شامل ۴ تصنیف، یک پیش درآمد،٣ چهارمضراب ،٢ بخش ساز و آواز و ٢بخش تکنوازی تار و کمانچه است. در تصنیف‌ها از کلام سعدی، شهریار، ملک الشعرای بهار و رهی معیری کمک گرفتم که هر کدام با توجه به نوع کلام شاعر ملودی‌های متفاوتی دارد.
آلبوم «هماگون» توسط گروه موسیقی ققنوس اجرا شده و سینا جهان (کمانچه)، پاشا هنجنی(نی)، حسین رضایی نیا (دف و دایره) از نوازندگان میهمان و جمال سادات (تار)، قاسم عباسی وزین (تار)، پدرام زیرن قلم (عود)، نیما نعیمی (تارباس)، امیر رضا کاردار (کوبه ای)، مژگان خوش اندام (همخوان) و محمدرضا دستگاهدار (سنتور) اعضای این گروه را تشکیل می‌دهند.
وحید تاج متولد سال ۱۳۶۲ در دزفول است. وی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۰ با فنون ابتدایی موسیقی آوازی نزد پدرش آقای علیرضا تاج فرا گرفت. وحید تاج فارغ التحصیل کارشناس موسیقی است و دارای مدرک کارشناسی ارشد آهنگسازی می باشد. ایشان از شاگردان برجسته ی آواز استاد محمدرضا شجریان بوده است. تاج مقام نخست آواز جشنواره موسیقی خوزستان در سال۸۵، مقام نخست آواز جشنواره موسیقی جوان کشور در سال۸۶، مقام فستیوال بین المللی ایتالیا سال ۲۰۱۰ با قطعه پارسی برگرفته از شاهنامه فردوسی، مقام نخست آواز جشنواره ملی ایران سال ۱۳۸۹را کسب کرده است. همچنین خواننده برتر جشن خانه موسیقی سال ۱۳۹۰ با آلبوم خانه غریب می باشد.
محمدرضا دستگاهدار متولد سال ۱۳۵۷ در شهر یزد هستم. تحصیلات مقدماتی را در همان شهر گذراندم و از سال ۱۳۷۲،‌ یعنی ۳ سال پیش از ورود به دانشگاه دوره مقدماتی ستنور را آغاز کردم. بعد از ورود به دانشگاه در سال ۱۳۷۵، در رشته دندان‌پزشکی دانشگاه کرمان مشغول به تحصیل شدم. در سال ۱۳۸۰ در دانشگاه با یکی از هم‌رشته‌ای‌ها آشنا شدم و بعد از مدتی ‌ازدواج کردیم. در سال ۸۱ از دانشگاه فارغ‌التحصیل شدم و بعد گذراندن دوره طرح و رفع پاره‌ای از مشکلات، در سال ۸۵ به همراه همسر و فرزندم به مشهد نقل مکان کحردیم و در حال حاضر هم در همین شهر سکونت دارم.
RIAL 25,000 – خرید
, , , ,