آلبوم هیچ در هیچ اثرارسلان کامکار ، صبا کامکار و هوشنگ کامکار

در تاریخ 2018/06/26
آلبوم هیچ در هیچ اثری است از هوشنگ کامکار. این هنرمند چندی پیش آلبوم‌های کوچه‌های چوارباخ و محاق را منتشر کرده بود. آلبوم حاضر شامل شش قطعه با آهنگسازی اوست و ارسلان کامکار و صبا کامکار هم بعنوان خواننده و همخوان حضور دارند. قطعات شامل اشعار سپیدی از بیژن جلالی هستند. هوشنگ کامکار درباره آلبوم جدیدش می‌گوید «در این اثر سعی کرده‌ام که موسیقی از نظر جمله‌بندی ملودیک، شیوه هارمونی، فرم و بیان تصاویر صوتی با محتوای اشعار تا حدی هماهنگ باشد. با توجه به اینکه در موسیقی از عوامل مدرن خاصی استفاده شده، ولی اکثر جملات آوازی دارای هویت ملی است».
این اثر در ژانر موسیقی ملی معاصر و فضای موسیقی کلاسیک مدرن با بهره‌گیری از اشعار سپید بیژن جلالی و مولانا با دکلمه صبا کامکار منتشر شده و شامل قطعات «هیچ در هیچ»، «با هر غم»، «تو از در آمدی»، «نقشی بر دل»، «اگر جهان به سر آید» و «مرثیه‌ای برای شاعر» است.
«هیچ در هیچ» که توسط سیاوش کامکار ضبط و مسترینگ شده و طراحی گرافیکش را سهیل حسینی انجام داده، با مدت زمان ۴۰ دقیقه
آلبوم «هیچ درهیچ» با ۶ قطعه از آثار هوشنگ کامکار و اشعار بیژن جلالی با عنوان هیچ در هیچ، با هر غم، تو از در آمدی، نقشی بر دل، اگر جهان به سر آید و مرثیه ای برای شاعر برای ارکستر سمفونیک به همراهی آواز سلو و همراهی گروه کُر روی اشعارمدرن و سپید بیژن جلالی تنظیم شده است.
محتوای این اثر، موسیقی مدرن و معاصر ایران است که پیوندی میان موسیقی معاصر مدرن و موسیقی سنتی ایران است. ترکیب عوامل و ویژگی های موسیقی مدرن امروز جهان و توجه به کاربُرد از این موارد برای جلوه روح ایرانی اثر از شاخصه های مهم این آلبوم است
, ,