آلبوم وانو اثر ایرج رحمانپور وحسین پرنیا

در تاریخ 2018/04/21
اشعار این اثر به عهده ایرج رحمان پور بوده است و قطعات این آلبوم در دستپاه اصفهان، ماهور و شور است.
حسین پرنیا حدود چهار سال را صرف تحقیق و گردآوری این آلبوم کرده است که این اثر موسیقایی به پیشینه موسیقی لرستان توجه دارد.
این اثر نقدی بر تمام آشوب‌های بی اساس لرستان در صد سال گذشته است که نوعی مدگردی در ترانه‌های لرستان است .
این اثر با صدای ایرج رحمان پور از قدمای موسیقی لرستان منتشر می‌شود. همچنین آلبوم “وانو” شامل ۹ قطعه است و بیشتر قطعات آن به زبان لری خوانده است.
در این اثر موسیقایی کریم قربانی، علیرضا خورشید فر، ناصر رحیمی، فرشید حفظی فر، مسلم علی پور، میلاد علی پور، کرمی میری، ارسلان کامکار از اعضا و نوازندگان گروه هستند.

استاد ایرج رحمانپور متولد ۱۳۳۵ در کوهدشت،شاعر و خواننده است.او در دهه ۵۰ زمانی که بسیار جوان بود وارد عرصه موسیقی شد.او بیشتر بر نغمه های محلی تکیه میکند چرا که این آثار را بسیار غنی میداند و تلاش میکند که از فراموش شدن آنها جلوگیری کند.وی در زمینه شعر،فیلمنامه نویسی،مقالات پژوهشی در زمینه زبانشناسی فعالیت کرده است و آثاری خلق نموده است که به گفته خودش عمر بیشتری میخواهد تا آنها را منتشر کند.صدای رحمانپور که دارای درون مایه ای پرشکوه و حماسی و در عین حال از سوگ سروده های بومی بویژه «هوره» بهره میبرد در سالهای اخیر با استقبال فراوان علاقمندان موسیقی در کشور همراه بوده است.او را شاعر غمگین ترین ترانه های ایل نامیده اند.کتابی از اشعار او چاپ شده است با عنوان «دسمه بیر» یا دستم را بگیر.
, , , ,