آلبوم و اینک عشق اثری از: بابک رادمنش، سامی یوسف

در تاریخ 2018/01/28
آلبوم و اینک عشق اثری از: بابک رادمنش، سامی یوسف
این اثر به تهیه‌کنندگی ایوب صادقی و موسسه فرهنگی هنری «صدای هنر» تهیه و از سوی شرکت پخش جوان در بازار توزیع شده است. این آلبوم شامل دوازده قطعه به نام‌های جان جانان، خدا صبرت بده، چهار باغ، حس کن، بازا، و اینک عشق، جانم تویی، دور از تصور، ای عاشقان، وای از جدایی، مروارید عشق و گلمدین(نیامدی) است. ترانه‌های این مجموعه توسط بابک رادمنش، هاتف اصفهانی، روح‌الله همتی و پیام ربیعی سروده شده و آخرین ترانه هم از قطعات قدیمی آذربایجان است. بابک رادمنش، مجید رضازاده، مهرداد حمیدی، آیدین بهزادی و فیروز ویسانلو هم هنرمندانی هستند که در بخش آهنگسازی و تنظیم این مجموعه حضور دارند.
فیروز ویسانلو، امید حجت، مجید رضازاده، بابک رادمنش، داود ورزیده، احمد میرمعصومی، مهرداد حمیدی، مجید راست‌بد، بابک بنی حسینی، میثم طاهری و ایوب صادقی هم نوازندگان حاضر در آلبوم و اینک عشق هستند. اما بابک رادمنش در آلبوم جدید خود به سراغ فضای عاشقانه و عارفانه در کلام و موسیقی رفته و تجربه‌های مدرن‌تری هم نسبت به گذشته با چهره‌های جدید در این اثر داشته است. او همچنین در قطعه اول این آلبوم با فرزندش «سامی یوسف» که از چهره‌های شناخته شده موسیقی در جهان و خصوصاً مسلمانان است همخوانی کرده است. سامی یوسف در این قطعه حضور و اجرای متفاوتی نسبت به سایر قطعات خود داشته است. این پدر و پسر در آلبوم قبلی بابک رادمنش یعنی «دلا» هم در کنار یکدیگر قرار گرفته بودند.

——————————————————–

بابک راد منش در شهر تبریز به دنیا آمده و اصالتش آذربایجانی است. او رشته موسیقی را در دانشکده هنر های زیبا دانشگاه تهران فراگرفته است. وی بیش از سی سال است که در زمینه آهنگسازی، ترانه سرایی، شعر، تدریس موسیقی و خوانندگی فعالیت دارد. این هنرمند متخصص و مدرس سازهای تار، سه تار ، سنتور، عود، کمانچه، تنبک، نی، ویولن و پیانو است.

————————————————————-

سامی یوسف در ماه جولای ۱۹۸۰ از خانواده ای ایرانی آذری الاصل در شهر تهران به دنیا آمد. خانواده سامی یوسف ۳ سال پس از تولد وی به انگلستان رفت و در آنجا نوجوانی و جوانی اش را سپری کرد. او که از کودکی به موسیقی علاقه داشت و اولین ملودی خود را در سن ۶ سالگی ساخت و برخی از سازهای موسیقی را از طریق پدرش که موسیقیدان و شاعر ماهر و به نامی می باشد فرا گرفت. در ۱۸ سالگی به مدرسه موسیقی لندن Royal Academi of Music رفت و در آنجا با تحصیلات آکادمیک موسیقی آشنا شد. او تا به حال با آمیختن موسیقی اصیل شرقی با نواهای کلاسیک غربی و اشعاری که اکثرا در وصف پیامبر اسلام و دین اسلام است مخاطبین بسیاری را جذب کرده.
, , ,