آلبوم کنسرت نغمه های مرکب اثر سعید نایب محمدی‌، مهدی امامی، حمید قنبری

در تاریخ 2018/06/01

آلبوم کنسرت نغمه‌های مرکب اثری در فضای موسیقی کلاسیک ایرانی است. سعید نایب محمدی آهنگسازی و نوازندگی این اثر را بر عهده داشته و مهدی امامی خوانندگی آن را. ساز‌های کوبه‌ای هم توسط حمید قنبری به صدا درآمده‌اند.
این آلبوم یک اثر شش قسمتی است که با تصنیفی به نام «نشید کبیر» آغاز و به تصنیف دیگری به نام «دم» ختم می‌شود. به طوری که پس از اولی و پیش از آخری، اجرای ساز و آواز با ریتم آزاد، یک هسته ضربی که از دو قطعه سازی و آوازی تشکیل شده است را قاب بندی می‌کند. بدین ترتیب قطعات این آلبوم (نشید کبیر، ساز و آواز، قطعه‌ی سازی وصل، نقش در مقام راست، ساز و آواز، تصنیف دم) در همان نگاه اول ساختمان صوتی با تقارن چشمگیری را ارایه می‌دهند.

————————————————————-

مهدی امامی(متولد ۱۵ اردیبهشت ۱۳۶۱ در تهران) خواننده موسیقی کلاسیک ایرانی است.
فارغ‌التحصیل مهندسی عمران، مقدمات آواز، تمبک و دف را نزد پدرش استاد احمد امامی آموخت. از سال ۱۳۷۶ به‌طور جدی به فراگیری ردیف آوازی موسیقی ایران پرداخت. ابتدا از حسن ادیب ردیف استاد عبدالله دوامی را فرا گرفت سپس نزد محسن کرامتی رفت تا شیوه و ردیف استاد سید حسین طاهرزاده و استاد محمد رضا شجریان را بیاموزد.[۱] در سال ۱۳۸۵ در کلاس‌های تحلیل ردیف و آواز استاد محمد رضا لطفی شرکت نمود، از سال ۱۳۸۶ به کارگاه استاد محمد رضا شجریان راه یافت و تا سال ۱۳۹۱ از محضر ایشان بهره جست.[۲] هم چنین نوازندگی سنتور را در محضر اساتیدی چون حسین شکوفا و مسعود شناسا فرا گرفت و با ردیف‌های سازی اساتید میرزاعبدالله، ابوالحسن صبا وفرامرز پایور آشنا گردید.
RIAL 25,000 – خرید
, , ,