آلبوم گنج بادآورد اثر یسنا خوشفکر

در تاریخ 2018/01/24
آلبوم گنج بادآورد اثر یسنا خوشفکر

آلبوم گنج بادآور (بهمن ماه ۱۳۹۰- انتشارات زاگرس- مونتریال کانادا)
دارای ۹ قطعه می‌باشد.

۰۱ – داد دل 

۰۲ – اسفندگان

۰۳ – این نیز بگذرد

۰۴ – آوای بهار

۰۵ – بازباران

۰۶ – گنج بادآورد

۰۷ – ایران زمین

۰۸ – مطرب حریفان

۰۹ – آتش تابناک

خوش نوازان این آلبوم:
۱- تار و بم تار- آزاد میرزاپور
۲- سنتور- پویا سرای
۳- بربت- علی پژوهشگر
۴- کمانچه- سینا جهان آبادی
۵- نی و تنبک- پاشا هنجنی
۶- دف، دمام، ضرب زورخانه، دهل، کوزه- علی رحیمی
صدابردار- امید انصاری

—————————————————————–

اززبان یسنا 
از سال ۱۳۷۱ آموزش آواز را در «مرکز حفظ و اشاعه موسیقی» زیر نظر «بانو پریسا» آغاز نمودم. ایشان ردیف شادروان «محمود کریمی» را به درازای سه سال به من آموختند.
پس از گذراندن این دوره، برای آشنایی با شیوه‌های دیگر آواز به ویژه خوانندگان چند دهه ی پیش ِآواز موسیقی دستگاهی ایران، نزد آقای «محسن کرامتی» رفتم و اندوخته ی خوبی در زمینه ی تفاوت‌های بین «ردیف» و «شیوه» و همچنین «مرکب خوانی» بدست آوردم.
استاد دیگرم، خواننده ی سرشناس ایران، آقای «شهرام ناظری» است. ایشان «بداهه خوانی» و نکته‌های بسیاری را درباره ی آواز و روی هم رفته «موسیقی دستگاهی» به من آموختند. همچنین مرا نزد «استاد کسایی»، «خداوندگار نی ایران»، فرستادند و استاد کسایی نکات ارزنده ای را در زمینه ی مکتب آواز اصفهان که درون مایه ی آواز دستگاهی است، به من آموزش دادند. ایشان در افزایش شوق و علاقه ی من به آواز بسیار تاثیر گذار بودند.
هم زمان با آموزش آواز در این سال‌ها، سه تار را نزد «محمد رضا ابراهیمی» و مبانی نظری موسیقی را نزد «رضا آبایی» و تنبک و وزن خوانی را نزد «صادق تعریف» فراگرفتم.
تلاش ویژه ی من بر روی آواز در موسیقی ایران است که دربرگیرنده ی موسیقی نواحی نیز می‌شود. در این زمینه از راهنمایی استادانی مانند «فریدون پوررضا» (گیلان)، «طاهر یارویسی» (موسیقی تنبور)، «عزیز شاهرخ» (موسیقی کردستان) و «محمد میرزاوند» (لرستان) بهره بردم.
همچنین از سال ۱۳۸۱ به مدت ۶ سال در بنیاد ایران شناسی نیشابور، زیر نظر فریدون جنیدی به فراگیری شاهنامه و مقدمات زبان پهلوی پرداخته ام.
RIAL 50,000 – خرید
, , , , ,