آلبوم گول هه نار اثر دیلان نصیری

در تاریخ 2018/12/26
این آلبوم که به خوانندگی ،آهنگسازی و نوازدگی هنرمند جوان سنندجی دیلان نصیری عرضه گردیده اساتید ارسلان کامکار و اردشیر کامکار به عنوان نوازنده و با تنظیم سینا مراد پور و پوریا ورزیری و نوازندگان دیگر ی چون بهرنگ معتمدی ، میلاد قریشی ، این خواننده جوان را در تهیه این آلبوم یاری نموده اند .
——————————————————
آغاز زندگی دیلان نصیری در ۲۶ آذر سال ۱۳۶۵از خانواده ی هنر پرور نصیری ها و در شهر زیبا و فرهنگ خیز سنندج بود.او موسیقی را با ساز دف در خانقاه شیخ کومایین که در محله عباس آباد بود شروع کرد و استاد او در این زمینه پدرش بود و دف را در به طور کامل یاد گرفت شروع به یادگیری ساز دیوان(ساز کردی)در پیش برادرش برادر بزرگترش سعدالله نصیری پرداخت و این ساز را به طور کامل و حرفه آموخت.در نزد خیلی از بزرگان موسیقی شاگرد بوده است.او از حبیب الله محمدی (هنرمند ارجمند و بزرگ سنندجی)و راشد بابا شهابی ساز کمانچه را آموخت و دوره تکمیلی موسیقی را هم نزد استاد سعید فرج پوری گذراند و   ریتم شناسی را از استاد فرهاد پورنوروز و سلفژ خوانی یا خواندن و نوشتن موسیقی را هم از حسین زلیخا پور یاد گرفت.او کامل ادبیات زبان کردی میداند و خود شعرهایی را گفته است و استاد های او در این زمینه استاد جلال ملکشاه و اقبال محمدی نوره استاد های او بودند.
او تابحال دو اثر داشته به نام های:گول هه نار و ساریژ که آلبوم گول هه نار را همراه با خانواده ی کامکار ساخته است.آلبوم گول هه نار او در آذر ۱۳۹۴ رونمایی شد و آلبوم ساریژ او خرداد ۱۳۸۸در بازار عرضه شد.
در سالهای اخیر  در تنظیم و نوازندگی آلبوم های برادرش سعدالله نصیری همکار داشته همانند:دیلان و دیواخ و . . .و کنسرت های در داخل و خارج کشور همراه با گروه ژوانا برگزار کرده اند.او تلاش بسیاری در زمینه آموزش موسیقی به کودکان داشته و همراه با کودکان برای حمایت بیماران هموفیلی در روانسر و بزرگداشت شا عر کردهه ژار در سلیمانیه و . . . کنسرت داشته.او در دهه ۸۰ آموزشگاه موسیقی در سنندج دایر کرد و تا به الان هنوز فعالیت دارد.این هنرمند ابداع کننده ی ساز به نام دیلان است که طبق گفته های خودش این ساز صدایی مابین بربط یا عود و رباب دارد.
, , , ,