آموزش تصویری تمبک اثرحسین تهرانی بااجرای محمداسماعیلی

در تاریخ 2017/10/26
آموزش تصویری تمبک اثرحسین تهرانی بااجرای محمداسماعیلی
آموزش مرحله به مرحله‌ی نواختن تمبک به صورت صوتی ـ تصویری.
در این مجموعه نحوه‌ی نشستن و به دست گرفتن تمبک و اجرای تمرین‌های مختلف که طی آنها مباحث تئوریک و علایم نت نویسی معرفی می‌شوند و به تدریج از ساده به پیچیده می روند، توسط استاد بنام تمبک، محمد اسماعیلی، نشان داده شده است. گویندگی این مجموعه را ارفع اطرایی به عهده دارد.

Amoozesh e tombak – Mohammad Esmaeili

——————————————–
محمد علی اسماعیلی متین(۴ شهریور ۱۳۱۳، تهران) نوازنده تنبک است.
او در سال ۱۳۳۰ توسط دایی‌های خویش مرتضی و مصطفی گرگین زاده به استاد حسین تهرانی معرفی شد. در سال ۱۳۳۷ در گروه‌های موسیقی وزارت فرهنگ و هنر مشغول به کار شد و در ارکسترهای موسیقی ملی و گروه تنبک شروع به همکاری کرد وبعد از ۵ سال برای اجرای برنامه‌های موسیقی ملی و هر چه بیشتر شناساندن آن به کشورهای آفریقایی، آسیایی، اروپایی و آمریکایی مسافرت کرد و برنامه‌هایی اجرا نمود. از سال ۱۳۴۳ در هنرستان موسیقی ملی مشغول تدریس شد و در سال ۱۳۴۵ سرپرستی گروه تنبک وزارت فرهنگ و هنر آن زمان را عهده دار شد. در سال ۱۳۴۳ به سمت هنرآموز تنبک در هنرستان موسیقی ملی به جانشینی استاد خود آموزش تنبک را عهده‌دار شد.
شیوه نوازندگی محمد اسماعیلی شیوه استاد حسین تهرانی است. محمد اسماعیلی از امکانات تمبک مانند چوب، گرفت‌های تمبک استفاده کامل می‌کند. محمد اسماعیلی سابقهٔ طولانی در تکنوازی و همراهی با ارکستر دارد. دونوازی‌های (سؤال و جواب) وی با سنتور استاد فرامرز پایور از آن جمله است.
در دهه ۱۳۶۰ به سرپرستی فرامرز پایور (سنتور) و همراهی جلیل شهناز (تار)، علی اصغر بهاری (کمانچه) و محمد موسوی (نی)، گروه اساتید موسیقی ایران را تشکیل داد و با این گروه، مسافرت‌های متعددی به کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکا داشت. وی دارای مدرک درجه یک هنری، معادل دکترا است. وی حدود ۱۵ قطعه فانتزی روی ریتم‌های ایرانی تنظیم کرده که معروفترین آن‌ها قطعه‌ای به نام رونماست.
RIAL 100,000 – خرید
, , ,