آن سیاه افسونکار-حسین علیشاپور و نگار خارکن

در تاریخ 2016/02/02

آلبوم «آن سیاه افسون کار» مشتمل بر ۱۰ قطعه موسیقاییست به

سبک ایرانی که با آواز «حسین علیشاپور» همراه شده است. فضای غالب بر این آلبوم متفاوت از موسیقی سنتی ایرانی است که به آن عادت داریم و حالتی نوگرایانه دارد. نیمی از قطعات آوازی و نیمی دیگر سازی هستند. انسجام و پیوستگی مشهودی در کل اثر وجود دارد.

«نگار خارکن» نوازندهٔ کمانچه و دانش آموخته موسیقی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه هنر تهران است. خارکن پیش از این با گروههایی از جمله شهناز به سرپرستی «محمدرضا شجریان»، مولوی به سرپرستی «شهرام ناظری» و همچنین «همنوازان حصار» به سرپرستی «علی قمصری» همکاری داشته است. این اولین تجربه مستقل او در آهنگسازی به حساب میآید.

تصانیف آلبوم «آن سیاه افسون کار» بر روی اشعاری از «مهدی اخوان ثالث» در رثای «صادق هدایت» ، «فریدون مشیری» و «کیوان شاهبداغی» برای همراهی کمانچه و کمانچه ی آلتو، توسط «نگار خارکن » ساخته و به دست «مصباح قمصری» برای بم کمان و سازهای کوبه ای تنظیم شده است. «ذکریا یوفی» نوازندگی پرکاشن این کار را به عهده دارد.

این مجموعه توسط شرکت «نشر و پخش جوان» منتشرشده است و «آرش رزاقی» تهیه کننده آن می باشد و علاقه مندان برای تهیه آلبوم «آن سیاه افسون کار» به صورت نسخه اصلی می توانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه نمایند.

, ,