دانلود آلبوم ابروکمان اثر محمدمعتمدی واحسان ذبیحی

در تاریخ 2016/04/09
غمزه چشم آن مست ابرو کمان….
برده دل از قرار من ناتوان
ای دل و دین من، جان شیرین من
شعر محسن عسگری دستمایه نامگذاری آلبوم جدید محمد معتمدی با آهنگسازی احسان ذبیحی فر و نوازندگی پشنگ کامکار شده؛ آلبومی برای «ابرو کمان».
«ابرو کمان» آلبومی به شیوه موسیقی دستگاهی ایرانی در دستگاه سه گاه برای ارکستر سازهای ایرانی است. این آلبوم هفت قطعه دارد و توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر شده است. قطعات آن «پیش درآمد (انتظار)»، «ساز و آواز (درآمد)»، «تصنیف کرشمه»، «ساز و آواز (زابل و مویه)»، «چهارمضراب شوق»، «ساز و آواز (مخالف)» و «تصنیف ابرو کمان» نام دارند. مقدمه بی کلام تصنیف «ابرو کمان» از قطعه «چهارمضراب اصفهان» ساخته فرامرز پایور برگرفته شده است. در پایان قطعه «شوق» نیز از یک نغمه آیینی جنوب استفاده شده است.
در این آلبوم، احسان ذبیحی فر آهنگسازی و محمد معتمدی آواز را بر عهده داشته اند. پشنگ کامکار به عنوان تکنواز سنتور، اعضای گروه مهتاب شامل احسان امامی، احسان ذبیحی فر، ترگل خلیفی، سولماز بدری و حمید قنبری با تار، عود، تنبک، سنتور، رباب، کمانچه و همچنین مجید وطنیان با دف، در این آلبوم به نوازندگی پرداخته اند.
ترانه های آلبوم «ابرو کمان» سروده سعدی، حافظ شیرازی و محسن عسگری هستند و برخی از مشهورترین اشعار شاعران شیرازی در این آلبوم با صدای محمد معتمدی خوانده شده است، مثل:
نیست بر لوح دلم جز الف قامت دوست
چه کنم حرف دگر یاد نداد استادم
از محمد معتمدی؛ موزیسین برگزیده سال ۲۰۱۳ به انتخاب رادیوی دولتی فرانسه، تا کنون آلبوم های «عبور»، «دورها آوایی ست»، «گاهی سه گاهی»، «سراسر مه»، «بدرود با بدرود»، «صوفی» و «بودن و سرودن» با همکاری هنرمندانی چون مجید درخشانی، علی قمصری، پویا سرایی و … منتشر شده است. از احسان ذبیحی فر نیز آلبوم های «رهاوی ۱»، «رهاوی ۲»، «سَرخانه ۱»، «سَرخانه ۲» و «هیچ مگو» منتشر شده است.
خواننده
محمد معتمدی
آهنگ ساز
احسان ذبیحی فر
نوازندگان
پشنگ کامکار، احسان امامی، مجید وطنیان، احسان ذبیحی فر، ترگل خلیفی، سولماز بدری، حمید قنبری
ترانه سرا
سعدی، حافظ شیرازی، محسن عسگری
, , , , , ,