عنوان اخبار ...

با خوانندگی حسین علیشاپور «نوشین پاسدار» آلبوم «چِلّه نِشین» را منتشر کرد

با خوانندگی حسین علیشاپور «نوشین پاسدار» آلبوم «چِلّه نِشین» را منتشر کرد
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/01/31 0 نظر 174 بازدید

با خوانندگی حسین علیشاپور «نوشین پاسدار» آلبوم «چِلّه نِشین» را منتشر کرد.

ژینوموزیک آنلاین- آلبوم «چِلّه نِشین» با آهنگسازی نوشین پاسدار و خوانندگی حسین علیشاپور، با همکاری کانون نشر موسیقی پژواک نیزِوا منتشر شد. پاسدار در این آلبوم قطعاتی را برای عود و ارکستر تصنیف کرده که تک‌نوازی آن را خود به عهده داشته است.
 
قطعات این آلبوم تشکیل شده از پنج تصنیف، یک جواب و آواز، دو تکنوازی عود بر اساس ردیف دستگاهی موسیقی ایران و دو قطعه ضربی برای عود و ارکستر است.
در این اثر علیرضا دریایی: ویولن و ویولا، یگانه حسینی نیا: ویولن، نگار نوراد: ویولنسل، زکریا یوسفی: سازهای کوبه‌ای، عسل ملک زاده: سازهای کوبه‌ای و مریم ملّا: تنبک نواخته‌اند.
این آهنگ‌ساز و نوازنده درباره‌ی این اثر گفته است: «زمانی را به یاد می آورم که در هنرستان برای انتخاب ساز متوجه مهجور بودن و حضور کم رنگ ساز عود شدم و طی سال‌های متمادی نبود یک نقش اصلی برای این ساز را در ارکسترهای ایرانی حس می کردم. پس از دیپلم به ساختن قطعاتی برای عود پرداختم و در یک فیلم کوتاه به نام پژواک به کارگردانی پژمان حبیبیان از آنها استفاده شد. در دانشگاه اولین قطعه ارکسترال خود را با ارکستر ملی دانشگاه هنر به سرپرستی امیر اسلامی بر روی شعری از نیما یوشیج به روی صحنه بردم. پس از گذشت نزدیک به 20 سال بالاخره قطعات آلبوم «چلّه نشین» از پاییز 1398 شروع به تصنیف شد و با حضور خواننده توانمندی چون حسین علیشاپور و اعضای نوازندگان حرفه‌ای این آلبوم به مرحله ظهور رسید. نقش پررنگ عود به عنوان نغمه پرداز اصلی و معرفی ساختار موسیقی ایرانی از یک سو و ارکستر زهی به عنوان یک بستر هماهنگ و آماده با پایه های استوار براساس هارمونی موسیقی کلاسیک غرب، این فرصت را فراهم کرد که با اشعار قدیمی و اجرای آواز موسیقی دستگاهی ادغام شوند و تولید یک اثر موسیقایی با نگرش تصویری در ذهن مخاطب شکل گیرد.»

آخرین محصولات

محصولات مرتبط

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

عضویت در خبرنامه

نشانی :

شماره تماس : 09052268978

ایمیل : jinomusic61@gmail.com