عنوان اخبار ...
صفحه اصلی / محصولات / فیلم ومستند / خرید سریال افسانه سه برادر / سه امپراطوری با کیفیت عالی دوبله شبکه جم
خرید سریال افسانه سه برادر / سه امپراطوری با کیفیت عالی دوبله شبکه جم

خرید سریال افسانه سه برادر / سه امپراطوری با کیفیت عالی دوبله شبکه جم

عنوان: افسانه سه برادر / Three Kingdoms

عنوان چینی : 三国

ژانر: درام / تاریخی

کارگردان: Gao Xixi

نویسنده: Yeom Il-Ho, Lee Hae-Jung

شبکه پخش: Anhui TV / Chongqing TV / Tianjin TV

تعداد قسمت ها: 95

وضعیت : به پایان رسیده

تاریخ شروع پخش: 2 می 2010

کیفیت: 480

حجم هر قسمت: 180 مگابایت

سه امپراطوری یا افسانه سه برادر ، سریال تلویزیونی چینی است که براساس وقایع اواخر دوران هان شرقی ساخته شده است.متن آن برگرفته از رمان” سهامپراطوری” نوشته “لو گوانگژانگ” نویسنده کلاسیک و سوابق تاریخی موجود در زمان پادشاهی سه سلسله معروف شده است.

مجموعه تلویزیونی سه امپراطوری یا سه پادشاهی ‏ نام یک سریال اکشن چینی است که موضوع آن حول رویدادهای سلسله های پادشاهی شرقی اخیر و دوره سهامپراتوری است. اساس و پایه این مجموعه برپایهٔ داستان عاشقانه سه‌پادشاهی نوشتهٔ لوئو گوانچونگ و اسناد سه امپراتوری و داستان‌های دیگر مرتبط با این موضوعطرح‌ریخته شده‌است. کارگردان این مجموعه گائو شیشی است. این سریال در مهٔ 2010 میلادی به بازار چین عرضه شده‌است.

سریال سه امپراطوری در ایران با نام افسانه سه برادر از شبکه تماشا پخش شد. افسانه سه برادر سال‌هاست یکی از سوژه‌های اصلی هنرمندان تلویزیون، سینما و حتیبازی‌های کامپیوتری است. رسانه‌های گروهی چین می‌نویسند هنرمندان کشور براساس یک قانون نانوشته، خود را موظف می‌دانند هرچند وقت یکبار به سراغ اینموضوع و کتاب رفته و یک اثر هنری در رابطه با آن ارائه دهند.

افسانه سه برادر را لو گوان‌ژونگ نوشته و یکی از مشهورترین دستنوشته‌های کهن تاریخ چین به شمار می‌آید. این دستنوشته از سوی منتقدان ادبی لقب یک درام جنگیتاریخی کم‌نظیر و نفیس را گرفته است و در سطح بین‌المللی با نام «رومانس سه سلطان» هم شناخته می‌شود. خط اصلی داستان لو گوان‌ژونگ در دوره پردردسرتاریخی اتفاق می‌افتد و اختصاص به آخرین روزهای حکومت خاندان مشهور هان دارد و از سه قلمرو حکومتی معروف آن دوران صحبت می‌کند. این دوره ازسال 169 شروع شد و تا سال 280 ادامه داشت.

داستان افسانه سه برادر به دلیل طولانی‌‌بودن، بخش‌های مختلفی دارد که از حال و هوای متفاوت و متغیری برخوردار است. به همین دلیل، مجموعه‌هایی که براساس آنساخته شده است بعضی وقت‌ها لحن تاریخی به خود می‌گیرد و بعضی وقت‌ها به سمت افسانه و درام سوق داده می‌شود. در چنین موقعیتی که قصه زندگی چند اربابفئودال و زندگی خانوادگی و اجتماعی آنها به تصویر کشیده می‌شود، این افراد تلاش می‌کنند به سلطنت و حاکمیت خاندان هان پایان داده یا آن را دوباره‌سازی کنند.قصه مجموعه انیمیشن افسانه سه برادر که محصول مشترک دو کشور چین و ژاپن است هم مثل داستان اصلی، تعداد بسیار زیادی شخصیت اصلی و مکمل دارد، امابا وجود تعدد زیاد شخصیت‌ها، این قصه اختصاصا روی سه آدم قدرتمند و بانفوذ تاکید می‌کند که با خاندان هان سر و کار دارند. در عین حال، قصه در کنار خط اصلیخود یکسری داستان فرعی هم دارد. بعضی از این داستان‌ها به آرامی با داستان اصلی گره می‌خورد و هیجان خاصی به ماجراهای آن می‌دهد. در این بین، نبردهایتاریخی و حماسی نقش حیاتی و مهمی در پیشبرد ماجراها دارد و بخش مهمی از داستان را به خود اختصاص می‌دهد. همچنین قصه که صد سال از تاریخ چین راتعریف می‌کند، زندگی شخصی شخصیت‌های خود را هم به نمایش می‌گذارد.

داستان افسانه سه برادر در سال‌های پایانی سلسله هان اتفاق می‌افتد که دولت مرکزی دچار فساد بسیار شده و شورش‌های بسیاری همچون قیام دستار زردها، امپراتوریرا به سوی نابودی پیش می‌برد. در این میان سه دلاور به نام‌های لیو بی، گوان یو و جانگ فی با یکدیگر پیمان برادری بسته تا آرامش و عدالت را برقرار سازند.اما در مقابل آنها نخست وزیر سائو سائوی حیله‌گر قرار دارد که به مقابله با آنها پرداخته و جنگ‌های بسیاری همچون نبرد صخره سرخ میان آنها درمی‌گیرد.

در فاصلهٔ بین انقراض امپراتوری مقتدر هان که چین را برای قرنها یکپارچه و متحد نگاه داشته بود، و برقراری وحدت توسط سلسلهٔ تانگ (که عصر زرین فرهنگ و ادبچینی را به وجود آوردند)، کشور چین به مدت 400 سال دستخوش آشفتگی، چندپارگی، جنگ داخلی و درگیریهای تمام نشدنی حکومت‌های محلی بود. این دوره ازتاریخ چین را عموماً مورخان با قرون وسطای اروپا مقایسه می‌کنند و شاعران چینی، به آن «دورهٔ مرارت» لقب داده‌اند. با این حال، دوره‌ای شصت ساله از این عصرهست (221 تا 280 میلادی) که در میان تودهٔ مردم چین، شهرت عجیبی دارد و مردم، قهرمانان این دوره را بهتر از هر بخش دیگری از تاریخ چین می‌شناسند. براثر نقل و رواج مجموعهٔ مشهوری از داستان‌ها و روایت‌های نیمه تاریخی– نیمه افسانه‌ای، این دوره در نظر مردم به عنوان عصر حماسه و دلاوری شناخته می‌شود.مجموعهٔ این داستان‌ها و افسانه‌ها یک نام دارد: افسانهٔ سه قلمرو یا افسانهٔ سه برادر.

ماجرا از یک غروب بهاری و یک باغ هلو شروع شد. جوانی بود از وفاداران به امپراتور، که آرزویش برگرداندن قدرت به خاندان امپراتوری بود و تنها راه نجات کشوراز هرج و مرج و آشوب را در همین می‌دید. او مردی شجاع و مشهور به درستکاری بود که نیرویی غریب و غیرقابل مقاومت از چشمانش بیرون می‌زد. برای همین بود کهدو مرد دیگر، که مردانی جنگجو و دلاور بودند، به حرفهایش اعتماد کردند. سه مرد، تصمیم خود را گرفتند. برای خدایان قربانی کردند و برای شادی مردگان دعا خواندند. بعدبرای مبارزه در راه وطن و حمایت از مردم، سوگند خوردند: «ما، لیو بی، گوآن یو، شانگ فی، سوگند می‌خوریم تا دلها و قدرتمان را برای نجات یکدیگر از خطر،مبارزه در راه میهن، و نجات مردم به یکدیگر پیوند بزنیم. می‌دانیم که خداوند ما را در یک روز متولد نکرده، اما سر آن داریم که هر سه در یک روز و در کنار یکدیگربمیریم. آسمان و زمین را بر این سوگند برادری گواه می‌گیریم. اگر یکی از ما سوگند خود را بشکند، باشد که آسمان و انسانها برای تنبیه او با یکدیگر متحد شوند.»

وقتی سه برادر پیمان برادری می‌بستند، کشور به دو قلمرو تقسیم شده بود. سائو سائو، در شمال، قلمرو «وی» را تأسیس کرده بود و سون چوآن در جنوب قلمرو «وو» راشکل داده بود. سه برادر، توانستند با کمک مشاوری به نام ژوگه لیانگ یا چکاکومینگ، یک قلمرو جدید به نام «شو» در غرب چین تأسیس کنند. لیو بی، فرمانروای قلمروشو بود و برادرانش ژنرالهای ارتش او بودند. دشمن اصلی، سائوسائو بود که لیو بی چندین بار با سون چوآن علیه او متحد شد. قلمرو شو از نظر وسعت، کوچکترینِ این سهقلمرو بود، ولی به خاطر شجاعت سربازان، کاردانی فرماندهان، و نقشه‌های جنگی فوق العادهٔ وزیرش، قدرتمندترینِ این قلمروها هم بود. چیزی که این دوره از تاریخچین را آنقدر برجسته کرده، ماجرای جنگ‌هایی است که بین سه قلمرو پیش آمد و امروزه هر کدام از آنها به عنوان نمونه‌هایی از هنر استراتژی و تاکتیک، مشهوراست. بزرگترین و معروفترین این نبردها، نبرد «پرتگاه سرخ» در کنارهٔ رود زرد بود که آخر سر با آتش گرفتن ناوگان کشتی‌های سائوسائو، لشکر یک میلیون نفریاو از لشکر 160 هزار نفری لیو بی و سون چوآن شکست خورد. معمولاً یک پای ثابت تمام این ماجراها، ژوگه لیانگ خردمند است. یکی از مشهورترین ماجراهای او،«ترفند شهرِ خالی» است. یک بار خبر رسید که نیروهای سائوسائو دارند به یکی از شهرهای قلمرو شو حمله می‌کنند و غافلگیرانه تا نزدیک شهر هم آمده‌اند. شهر همنیروی دفاعی کافی نداشت. ژوگه لیانگ ابتدا به بقیه آرامش داد. بعد به همان تعداد کم سربازان، دستور داد لباس مردم عادی بپوشند و در اطراف دروازه به کسب و کارو رفت‌وآمد مشغول شوند. خودش هم چنگ به دست گرفت و بالای دیوار دروازه رفت و نشست به نواختن یک قطعهٔ شاد. فرمانده دشمن، وقتی از پیشقراولانش شنید که ژوگهلیانگ با خیال راحت دارد ساز می‌نوازد و مردم هم کار عادی خودشان را می‌کنند، مطمئن شد که نقشه‌ای در کار است. زیرا همه می‌دانستند که ژوگه لیانگ مردمحتاطی است و تا از تمام جوانب کار مطمئن نباشد، دست به اقدامی نمی‌زند. او هم ترسید و به سپاهیانش گفت: «ژوگه لیانگ دامی برای ما پهن کرده که فقط خدامی‌داند چقدر خطرناک است. اگر جانتان را دوست دارید، همین الان فرار کنید.» به ژوگه لیانگ برای همین کارهایش «اژدهای خفته» لقب داده بودند.

اهمیت عصر سه پادشاهی و داستان سه برادر، اما فقط در این جنگ‌ها نیست. درست است که این جنگ‌ها، توسط مردانی شجاع و باهوش پیش می‌رفت و ماجراهایی جذابو به خاطر ماندنی داشتند، اما جنگ در افسانه سه برادر، ماجرای اصلی نیست. جنگ تنها محملی است برای بروز آن نکته اصلی. زمینه‌ای برای بروز آن حقیقت ناب.در افسانه سه برادر، چیزهای زیادی است که شایستگی معرفی به عنوان نکته اصلی و راز جذابیت را دارد: چیزهایی مثل رفاقت‌های ناب سه برادر که حاضرند برایهم بمیرند، مثل احترامی که دشمنان برای یکدیگر قائلند، مثل آن جایی که گوآن یو به پاس مهمان نوازی، به دشمنش سائوسائو اجازه می‌دهد برود، مثل آن احترام وتواضعی که لیو بی برای متقاعد کردن ژوگه لیانگ خرج می‌کند و چندین بار به دیار او می‌رود، مثل… اما باز می‌توان گفت که نکته اصلی چیز دیگری است، راز اصلیافسانه سه برادر، به رخ کشیدن یک حماسه است. حماسه‌ای که جهان امروز، سخت خالی از آن است و سخت محتاج به آن.

50,000 تومان
امتیاز 0 از 0 رای

نظرات

captcha Refresh

محصولات مشابه

عضویت در خبرنامه

نشانی :

شماره تماس : 09052268978

ایمیل : jinomusic61@gmail.com