دانلودآلبوم بداهه نوازی ویولن اثری از: سیاوش زندگانی

در تاریخ 2017/09/11
دانلودآلبوم بداهه نوازی ویولن اثری از: سیاوش زندگانی
چنانچه حق نشر این فایل برای شرکت خاص یاهنرمند یا گروه موسیقی است و
تقاضای حذف آن را دارد ما را مطلع سازد تا از روی سایت حذف گردد.
آنچه در این آلبوم می‌شنوید، بداهه سرایی آزاد ( در این جا به معنی غیر ردیفی ) بین دو نوازنده است که جمله پردازی و لحن انتخابی هر یک از آنها در ساز تخصصی خود، گویای توان نوازندگی آنها است. توانایی اجرا و لطافت پنجه و کمان هنرمند زنده نام، سیاوش زندگانی به او این امکان را می‌داد که از بهترین مجریان این شیوه باشد. آرشه کشی‌هایی ابتکاری و تکنیک بالای اجرا، حکایت از هنرمندی نکته پرداز و پر احساس دارد.
ناشر: موسسه ی فرهنگی هنری آوای باربد

————————————

سیاوش زندگانی (متولد ۱۵ شهریور ۱۳۱۲ در آبادان – درگذشت ۲ اردیبهشت ۱۳۸۲)، آهنگساز و نوازنده ویولن بود.
وی قبل از انقلاب اسلامی ایران، برای خوانندگان سرشناسی همچون هایده آهنگسازی می‌کرد. در سال‌های بعد از انقلاب، فعالیتش بسیار محدود شد.
زندگانی در سال ۱۳۲۰ و در حین سفر به شهر دزفول والدین خود را در حادثه رانندگی از دست می دهد و پس از آن به همراه عموی خود به تهران مهاجرت می نمایند. پس از بروز علاقه سیاوش به موسیقی وی توسط سید احمد هاشمی پور به حسن علنسا که از نوازندگان چیره دست ویولن و کمانچه آن دوران بود معرفی شد و به تدریج مکتب نوازندگی خود را بنا کرد.
سیاوش زندگانی با ویولنیست‌های معروفی نظیر پرویز یاحقی، حبیب‌الله بدیعی و اسدالله ملک هم‌دوره بود. وی در سال ۱۳۴۶ با خانم گلناز کریمی ازدواج کرد که حاصل آن دو فرزند به نام‌های امید و امین به جا مانده که هر دو بازیگر هستند.
سبک نوازندگی او در ویولن متأثر از نوازندگی در ساز کمانچه بود.
, ,