دانلودآلبوم بدرقه ی ماه اثری از سیامک جهانگیری

در تاریخ 2017/10/24
دانلودآلبوم بدرقه ی ماه اثری از سیامک جهانگیری
آلبوم «بدرقه ماه»، اثری از «سیامک جهانگیری»، طرحی است بر بستر موسیقی دستگاهی که در قالب هم‌نوازی و با ساختاری از پیش تعیین‌شده، که در لحظاتی خود را در فضایی بداهه بسط می‌دهد.
هرچند هنر بداهه‌نوازی به‌ معنای خلق در لحظه است اما در شکل‌گیری خود، با عناصری از پیش تعیین‌شده همچون فضای مایگی و فرم اجرای قطعات همراه بوده که هنرمند خلاق شاید بیشتر سعی در روایت این اجزا در بیان شخصی خود و از طریق مولفه‌هایی چون صدادهی، زمان‌بندی، فواصل، تزئینات و غیره دارد. معمولاً در هم‌نوازی، این چیدمان نسبتاً مشخصْ در قالب سوال و جواب به گسترش و گفتمان مشترک می‌رسد.
در این اثر، اجرا و ضبط دو ساز نی «سیامک جهانگیری» و عود «حمید خوانساری» به‌صورت همزمان انجام شده و چیدمان و اجرای سازهای کوبه‌ای به فراخور موسیقی، توسط «بهزاد میرزایی» انجام شده است.
در این آلبوم سیامک جهانگیری (نی)، حمید خوانساری (عود)، و بهزاد میرزایی (تنبک و بندیر) به هنرنمایی پرداخته‌اند. قطعات این آلبوم عبارتند از: «بدرقه‌ی ماه»، «ضیافت صبح»، «عود تنها»، «دشت مه‌زده»، «نی تنها»، «تنیده»، «عود و نی»، «قافله‌ی بی‌قرار شب».
آلبوم‌هایی چون «می‌رسد باران»، «ترنمی برای صبح»، «۲۴ چهارمضراب از ابوالحسن صبا»، و اجرای «ردیف استاد عبدالله دوامی» گوشه‌ای از فعالیت‌های سیامک جهانگیری در زمینه‌ موسیقی هستند.
ناشر: موسسه فرهنگی هنری نغمه ساز آواز
کد کتابخانه ملی: ۱۸۸۸۰و

———————————–

«سیامک جهانگیری» در سال ۱۳۵۰ به دنیا آمد. موسیقی و فراگیری ساز نی را نزد «عبدالتقی افشارنیا» از ۱۲ سالگی آغاز نمود. در سال ۱۳۷۱ با ورود به دانشکده هنرهای زیبا و تحصیل در رشته موسیقی از محضر اساتیدی چون «مجید کیانی»، «داریوش طلایی» و … بهره جست و همزمان در زمینه نوازندگی از تجربیات «محمد علی کیانی نژاد» بهره های فراوان برد. وی در سال ۱۳۷۶ با ارایه رساله نظری خود با عنوان «بررسی ساختار ملودی در نی» به زبان فارسی و انگلیسی به چاپ رسید در رشته موسیقی فارغ التحصیل شد.
RIAL 25,000 – خرید
, , , ,

2 پاسخ برای "دانلودآلبوم بدرقه ی ماه اثری از سیامک جهانگیری"

  • بهراد در تاریخ دسامبر 23, 2017 گفت:

    میشه کیفیت فایل ها رو هم بنویسید که آدم برای خرید بتونه اعتماد کنه

    • ژینو موزیک در تاریخ دسامبر 23, 2017 گفت:

      ۹۰درصد آلبومها با کیفیت ۳۲۰ آپلود شده