دانلودآلبوم به رنگ شب از فرشید اعرابی

دانلودآلبوم به رنگ شب از فرشید اعرابی
دانلودآلبوم به رنگ شب از فرشید اعرابی
مجوز ارشاد: ۷۵۰۴-۹۱
فرشید اعرابی، از معدود نوازندگانی است که با گذر زمان استایل نوازندگی خود را در ایران به ثبت رساند. نوازنده ای همه فن حریف که خود به تنهایی عملکردی به اندازه یک گروه دارد. ریتم گیتار، لید گیتار، برنامه ریزی سمپل های کرال و موسیقی، از فعالیت‌های او در این آلبوم است. البته حضور نیما نواپور(درام) و آرش مقدم(بیس) این پازل را به تکامل رسانده است. اما فضای آلبوم در یک قالب نمی‌گنجد چرا که گردش ملودی حتی در یک قطعه تعریفی ژنریک را در بر نمی‌گیرد. با این احوال فرم پراگرسیو و هوی را مانند آلبوم پیشین(سکوت راوی) در موسیقی او می‌شنویم، که این اتفاق ترکیب شده است با اشعار تاریک و معترض. از حضرت مولانا تا عباس روشن‌زاده
به رنگ شب
اثری از: فرشید اعرابی
نوازندگان: فرشید اعرابی، نیما نواپور، آرش مقدم

 

—————————————————-
فرشید اعرابی (زاده‌ی ۱۳۴۹ تهران) نوازنده، آهنگساز، خواننده و تنظیم کننده‌ی متال، هوی متال و راک اهل ایران است. او به نوازندگی گیتار الکتریک شهرت دارد.
فرشید اعرابی نوازندگی گیتار را از سال ۱۳۶۸ شروع کرد و فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۷۴ آغاز کرد. وی نخستین آلبوم هوی متال ایرانی با کلام فارسی را در سال ۱۳۸۲ با نام پنهان منتشر کرد. از این رو وی را پدر هوی متال فارسی می‌نامند. او تنظیم موسیقی و همچنین نوازندگی کلیه سازها را در این آلبوم خود بر عهده داشت. آلبوم دوم او سکوت راوی و همچنین آلبوم سوم او به رنگ شب نام دارد. آلبوم چهارم او بعد از مدت‌ها با نام مرگ خاموش در تاریخ ۱۶ تیرماه ۱۳۹۶ خورشیدی در شهر کتاب ابن‌سینا و در تهران رونمایی و عرضه شد.
فرشید اعرابی نخستین موزیک ویدیوی هوی متال فارسی را در سال ۱۳۹۳ با نام فریاد کن به کارگردانی علی احتمامی از آلبوم به رنگ شب منتشر کرد. او از معدود موزیسین‌های ایرانی است که اکثر شاگردان وی، نوازندگان معروف و موزیسین‌های ایرانی هستند. خواننده ایرانی رضا یزدانی نیز از شاگردان او بوده است. وی همچنین موسیقی فیلم بادام‌های تلخ را ساخته است. فرشید اعرابی از مدرسان گیتار الکتریک ایرانی نیز هست
فرشید اعرابی تا کنون ۳ کنسرت در تهران برگزار کرده است. اولین بار در در اریکه ایرانیان و دیگری در سالن برج میلاد. پس از دومین کنسرت او، تا ۵ سال به دلایل نامشخص مجوز کنسرت به او داده نشد. اما پس از ۵ سال فرشید اعرابی بار دیگر توانست مجوز کنسرت بگیرد و در خرداد ماه سال ۱۳۹۵ در برج آزادی کنسرت برگزار کند.

 

ناشر: موسسه ی فرهنگی هنری آوای باربد
کد کتابخانه ملی: ۱۴۴۲۰و

 

جهت دانلود اثر اکانت ویژه خریداری کنید

ابتدا ثبت نام کنید و بعد اکانت ویژه تهیه کنید.


مطالعه بیشتر