دانلودآلبوم خلوت خاطره ها ازحریرشریعت زاده

در تاریخ 2017/07/10
دانلودآلبوم خلوت خاطره ها ازحریرشریعت زاده
مجوز ارشاد: ۹۲-۷۸۷۵
تغییر کوک در پیانو، توسط هنرمندان بزرگی چون مرتضی محجوبی به موسیقی ایران معرفی شد، اما اینکه این اتفاق تا چه حد مطلوب است را به عهده شنوده می‌گذاریم. تردیدی نیست که موسیقی ایرانی با سازهای متداولش قابل نقد و بررسی است، دلیلش غیبت برخی اصوات است که در سازهای ایرانی به گوش نمی‌رسد. بنابراین شنیدن سازی چون پیانو که اصالتی غیر ایرانی دارد در قالب موسیقی ایرانی با گذر از دوره قدما درخور توجه است. حریر شریعت زاده در این اثر هدف پیچیده‌ای را دنبال نمی‌کند بلکه می‌خواهد با تنظیمی امروزی ادای دِینی به گذشتگان کند و با اجرایی خلوت، موسیقی را به گوش مخاطب برساند.
خلوت خاطره ها
اثری از: حریر شریعت زاده
نوازندگان: حریر شریعت زاده، سیامک بنایی
ناشر: موسسه ی فرهنگی هنری آوای باربد
کد کتابخانه ملی: ۱۵۰۱۱و

——————————————————————

حریر شریعت‌زاده (متولد خرداد ۱۳۵۶، تهران) نوازنده ایرانی‌ست. او همسر سالار عقیلی است. سازهای تخصصی او، پیانو و دف هستند.
حریر شریعت زاده درباره خودش می‌گوید: «از پنج سالگی پیانو را شروع کردم. از کلاس اول راهنمایی تا دوم دبیرستان با جواد معروفی بعد با خانم جواهری و دیرتر با خانم فخری ملک پور آموزش دیدم. سبک استاد محجوبی را فرا گرفتم و از آن پس با این سبک کار می‌کنم. از خانم پریسا ردیف‌های آوازی را یادگرفتم.» او در دانشگاه سراسری رشته تغذیه خوانده‌است و در دانشگاه، تحصیلات موسیقی را هم پشت سر گذاشته‌است.
حریر شریعت‌زاده یک خواهر و دو برادر دارد. یک برادر و یک خواهر او در آلمان زندگی می‌کنند و برادر دوم ساکن تهران است. پدربزرگ مادری او کرمانی تبار بوده و صدای خوشی داشته‌است. برادری که در ایران زندگی می‌کند به عنوان پزشک کار می‌کند اما تار را نزد استادانی همچون حمید متبسم و طهماسبی آموخته‌است.
ازدواج با سالار عقیلی[ویرایش]
حریر شریعت زاده درباره آغاز آشنایی خود با سالار عقیلی می‌گوید:
در جشنواره موسیقی فجر در سال ۱۳۷۳ با او آشنا شدم. با مادرم به عنوان تماشاچی به جشنواره رفته بودم. ساعات زیادی را در آنجا گذرانده بودیم. اعلام شد که گروه حوزهٔ هنری برنامه دارد. ما خسته بودیم. از مادرم خواستم که برویم. از جا بلند شدیم و در حال حرکت به بیرون از سالن بودیم. هنوز از سالن خارج نشده بودیم که گروه حوزهٔ هنری کار خود را آغاز کرد. صدای سالار سالن را پر کرد. ما در جای خود متوقف شدیم. صدای او تمام سالن را حیرت‌زده کرده بود. او جوانی ۱۷ – ۱۸ ساله و ناشناخته بود و این به حیرت جمع می‌افزود. من که ردیف‌های آوازی را نزد خانم پریسا تمام کرده بودم و با سبک‌ها آشنا بودم به مادرم گفتم فکر می‌کنم این خواننده از شاگردان آقای تعریف است. مادرم با تعجب پرسید من از کجا می‌توانم این را بدانم. گفتم از شیوهٔ خواندن او می‌فهمم. تا آنتراکت صبر کردیم و بعد با او صحبت کردیم. به این شکل آشنایی ما شروع شد. پس از آشنایی بیشتر، همکاری هنری خود را آغاز کردیم. با هم کارهای مختلفی با پیانو انجام دادیم. تا اینکه در سال ۱۳۷۹ با هم ازدواج کردیم.
, , ,