دانلودآلبوم سکوت راوی از فرشید اعرابی

در تاریخ 2017/07/10
دانلودآلبوم سکوت راوی از فرشید اعرابی
مجوز ارشاد: ۵۸۳۷
سکوت راوی را می‌توان اولین آلبومِ هوی متال با‌کلام فارسی محسوب کرد. ساخت و تنظیم موسیقی و همچنین پروگرمینگ به عهده فرشید اعرابی بوده و البته حضور نیما نواپور به عنوان درامر و آرش مقدم به عنوان بیسیست، به زیبایی هر چه بیشتر آلبوم یاری رسانده است. اهالی این جنس از موسیقی احترامِ خاصی برای شعر قائل هستند به همین دلیل فرشید اعرابی با انتخاب اشعار مگنتیک(گیرا) این خواسته طرفداران را مورد توجه و احترام قرار داده است.
سکوت راوی
اثری از: فرشید اعرابی
نوازندگان: نیما نواپور، آرش مقدم، فرشید اعرابی

 

—————————————————–

فرشید اعرابی (زاده‌ی ۱۳۴۹ تهران) نوازنده، آهنگساز، خواننده و تنظیم کننده‌ی متال، هوی متال و راک اهل ایران است. او به نوازندگی گیتار الکتریک شهرت دارد.
فرشید اعرابی نوازندگی گیتار را از سال ۱۳۶۸ شروع کرد و فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۷۴ آغاز کرد. وی نخستین آلبوم هوی متال ایرانی با کلام فارسی را در سال ۱۳۸۲ با نام پنهان منتشر کرد. از این رو وی را پدر هوی متال فارسی می‌نامند. او تنظیم موسیقی و همچنین نوازندگی کلیه سازها را در این آلبوم خود بر عهده داشت. آلبوم دوم او سکوت راوی و همچنین آلبوم سوم او به رنگ شب نام دارد. آلبوم چهارم او بعد از مدت‌ها با نام مرگ خاموش در تاریخ ۱۶ تیرماه ۱۳۹۶ خورشیدی در شهر کتاب ابن‌سینا و در تهران رونمایی و عرضه شد.
فرشید اعرابی نخستین موزیک ویدیوی هوی متال فارسی را در سال ۱۳۹۳ با نام فریاد کن به کارگردانی علی احتمامی از آلبوم به رنگ شب منتشر کرد. او از معدود موزیسین‌های ایرانی است که اکثر شاگردان وی، نوازندگان معروف و موزیسین‌های ایرانی هستند. خواننده ایرانی رضا یزدانی نیز از شاگردان او بوده است. وی همچنین موسیقی فیلم بادام‌های تلخ را ساخته است. فرشید اعرابی از مدرسان گیتار الکتریک ایرانی نیز هست
فرشید اعرابی تا کنون ۳ کنسرت در تهران برگزار کرده است. اولین بار در در اریکه ایرانیان و دیگری در سالن برج میلاد. پس از دومین کنسرت او، تا ۵ سال به دلایل نامشخص مجوز کنسرت به او داده نشد. اما پس از ۵ سال فرشید اعرابی بار دیگر توانست مجوز کنسرت بگیرد و در خرداد ماه سال ۱۳۹۵ در برج آزادی کنسرت برگزار کند.

 

ناشر: موسسه ی فرهنگی هنری آوای باربد
کد کتابخانه ملی: ۱۱۳۵۷و
, , , ,