دانلودآلبوم عاشقانه اثرتورج زاهدی

در تاریخ 2017/12/22
دانلودآلبوم عاشقانه اثرتورج زاهدی
“تورج زاهدی” خواننده ، آهنگساز موسیقی سنتی که دستی در نویسندگی نیز دارند. آلبوم “عاشقانه ها” یکی از آثار موسیقی ایشان محسوب می شوند که با همکاری برداران کامکار اجرا شده است. تصنیف های این آلبوم از ساخته های تورج زاهدی است و تکنواز سنتور نیز استاد پشنگ کامکار می باشند.
—————————————————-
تورج زاهدی خواننده، نوازنده و نویسنده متولد ۱ دی ۱۳۳۷ در خوزستان متولد شد. از کودکی به ادبیات داستانی علاقمند شد و از طریق نشریاتی مانند «اطلاعات کودکان»، «کیهان بچه‌ها»، «اطلاعات هفتگی»، «سپید و سیاه»، «امید ایران» و … با مطبوعات ارتباط یافت. اولین نوشته‌هایش که از خوزستان برای مطبوعات ارسال می‌شد، در حیطه نقد فیلم بود، و طی سال‌های اواخر دهه چهل و آغاز دهه پنجاه در هفته‌نامه فیلم و هنر به چاپ رسید. حول و حوش سال ۱۳۵۴ به تهران آمد و رسماً با مطبوعات کشور به همکاری پرداخت. اولین سمت رسمی‌اش در نویسندگی در هفته نامه تماشا بود که تحت مدیریت دکتر کریم امامی منتشر می‌شد. بیژن خرسندکه سرویس هنری مجله را اداره می‌کرد، از او دعوت به عمل آورد که به عنوان دبیر صفحه موسیقی مشغول به کار شود. اولین نوشته‌هایش که به هنر موسیقی مربوط می‌شد، نقدی بود بر اجرای ارکستر سمفونیک به رهبری توماس بالدنر، و دیگری نقدی بر کنسرت بزرگ ملی به رهبری فرامرز پایور و با صدای خاطره پروانه. در همین احوال با نوشتن نقدی بر موسیقی متن فیلم جنگ ستارگان (به کارگردانی جورج لوکاس) که آهنگسازی و رهبری ارکستر را در آن، جان ویلیامز بر عهده داشت، نقد موسیقی فیلم را در ایران بنیان‌گذاری کرد.
او پس از وقوع انقلاب، اولین نویسنده‌ای بود که در مورد موسیقی به طور جدی مطلب نوشت. در سال ۱۳۵۸ نقدی بر کاست «آهنگ‌هایی از عارف و شیدا» با صدای سیما مافیها و موسیقی اسماعیل تهرانی نوشت، و به این ترتیب نقد کاست را در ایران بنیان گذاشت. در همین سال‌ها کلنل وزیری و پس از او بدیع‌زاده، دار فانی را وداع گفتند، و زاهدی با نوشتن یادنامه‌هایی درباره‌ آنان یادشان را گرامی داشت. جندی بعد نشریه «دفترهای سینما» را با همکاری بهزاد رحیمیان، داوود مسلمی، خسرو دهقان، پروانه مکانیک و بابک احمدی منتشر کرد، که اولین نشریه سینمایی پس از انقلاب بود. «دفترهای سینما» شش شماره دوام آورد که اولین قوانین مدون به تصویب رسید و نشریات ادواری ملزم به کسب مجوز شدند. پس از این تاریخ بود که اولین نشریه مجوز دار سینمایی کشور به نام «ماهنامه فیلم» در سال‌های پس از انقلاب، پا به عرصه حیات نهاد و تورج زاهدی بیش از بیست سال است که با آن همکاری دارد. او در زمینه‌های مختلف هنر و ادب و فرهنگ فعالیت داشته است، از جمله شعر، نقاشی، خوانندگی، آهنگسازی، نوازندگی، رهبری ارکستر، نقد موسیقی، نقد فیلم، مقد موسیقی فیلم، نقد ادبی، تحقیقات فلسفی و عرفانی، بازیگری سینما،‌نویسندگی رمان. تورج زاهدی هم اکنون در مهرشهر کرج به سر می‌برد و علاوه بر زمینه‌های یاد شده، به تدریس تار و سه‌تار و آواز اشتغال دارد.
, , ,