دانلودآلبوم مظفرشفیعی بنام دیرگاهی است

در تاریخ 2017/06/28
دانلودآلبوم مظفرشفیعی بنام دیرگاهی است
مجوز ارشاد:۶۸۷۲
«ديرگاهي است…» دومين آلبوم گروه ماهريز، در قالب موسيقي دستگاهي ايران توليد شده است.
در اين آلبوم كه توسط موسسه فرهنگي ـ هنري «رهگذر هفت اقليم» در بازار موسيقي منتشر شده است، قطعاتي چون «آه كز تاب دل سوخته» با شعري از هوشنگ ابتهاج، «آواز و سنتور» براساس اشعاري از سعدي، «‌سايه و سرو»، «سه‌تار و آواز» با شعري از عطار «بي‌قرار» براساس اشعاري از ابتهاج، تكنوازي كمانچه، چهارمضراب «بيداد و آواز» با شعري از حافظ، «خدا را تو مرو» بر روي شعر شفيعي كدكني، آواز و تار از اميرخسرو دهلوي و «روي دل‌آرا» با شعري از ابتهاج به آهنگسازي هادي اينالو به چشم مي‌خورد.
هادي اينانلو، آهنگساز اين مجموعه و سرپرست گروه ماهريز، نواختن سنتور را از سال ۷۵ به مدت ۵ سال نزد سيامك آقايي آموخت و پس از آن زير نظر مجيد كياني يك دوره رديف نوازي را آموزش ديد كه در اين ميان از تجربيات پرويز مشكاتيان و پشنگ كامكار بهره برد.
اين آهنگساز در سال ۸۰ به كمك برادران و دوستانش گروه ماهريز را پايه‌گذاري كرد كه حاصل آن كنسرت‌هاي متعدد با همكاري بهمن رجبي، نوازنده تنبك و مظفر شفيعي خواننده پيشكسوت و انتشار آلبومي با عنوان «من جدا گريه‌كنان ابر جدا» است. آلبوم «ديرگاهي است…» كه دومين اثر گروه ماهريز است، به سبب كلام محور بودن و انتخاب اشعار در قالب غزل كه سرآمدشان حافظ و سعدي و در دوره معاصر هوشنگ ابتهاج است، از فرمي پيروي مي‌كند كه درك موسيقي دستگاهي را تحت تاثير قرار ندهد.
به گفته اينانلو، آلبوم «ديرگاهي است» جدا از موسيقي ايراني نيست و در آن سعي شده، موسيقي درستي در چارچوب موسيقي رديف دستگاهي به مخاطب ارائه شود. او معتقد است كه مخاطب عام مي‌تواند ارتباط خوبي با كار برقرار كند، چراكه در كنار آوازها و تصنيف‌ها، كارهاي ضربي و چهار‌مضراب‌هايي نيز به چشم مي‌خورد. يكي از شاخصه‌هاي اين اثر حضور يك خواننده پيشكسوت موسيقي ايراني است كه در اين كار از ظرايف خوانندگي خود بهره برده است.
مظفر شفيعي، خواننده‌اي است كه شايد فعاليت گسترده نداشته، اما به واسطه آثار ماندگارش، نامي درخشان در موسيقي ايراني دارد. او در اين كار يكي از بهترين آوازهايش را ارائه كرده، چراكه لحن صداي او كاملا مشخص شده است و در سبكي شخصي مي‌خواند. با بررسي خواننده‌هاي معاصر و همدوره‌اي ايشان درمي‌يابيم كه نحوه اداي كلمات و شعر و نوع خواندن شفيعي با آنان كاملا متفاوت است.‌«ديرگاهي است…» با تركيب‌سازي تار، كمانچه، كمانچه آلتو، سه‌تار، عود، تنبك، دف و سنتور اجرا شده است.
نام اثر: دیرگاهی است
نوع محصول: سی دی صوتی
سبک محصول: موسیقی -> ایرانی -> سنتی -> با کلام سنتی
ناشر: رهگذر هفت اقلیم
خوانندگان: مظفر شفیعی
آهنگسازان: هادی اینانلو
شاعران: هوشنگ ابتهاج ه الف سایه, سعدی, عطار, حافظ, شفیعی کدکنی, امیرخسرو دهلوی
نوازندگان: گروه ماهریز, بابک شاه گلدی:تار, حسام اینانلو:کمانچه, حسام اینانلو:کمانچه آلتو, حسین اینانلو:سه تار, حسین اینانلو:بربط (عود), آبتین غفاری:تنبک, امیر حقیری:دف, هادی اینانلو:سنتور
, , , ,