دانلودآلبوم موسیقی بی کلام Sharkiya اثر پیریس الیاهو -Piris Eliyahu

در تاریخ 2020/09/26
آلبوم بی کلام بسیار زیبا با محوریت ساز تار از هنرمند پیریس الیاهو 
————————————————————————————–
پیریس الیاهو (به عبری: פרץ אליהו) نوازنده تار ، آهنگساز و پژوهشگر موسیقی اسرائیلی است.
وی در سال ۱۹۶۰ در دربنت داغستان متولد شد. وی پس از پایان دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در آکادمی موسیقی روستوف (روسیه) ، به داغستان بازگشت و در آنجا در آکادمی موسیقی در دانشگاه ملی تعلیماتی ماخاچکالا ، پایتخت داغستان تدریس کرد. وی در آنجا ارکستری از سازهای کلاسیک شرقی تأسیس و کارگردانی کرد. در اسرائیل ، وی در مدرسه موسیقی قومی در دانشگاه بار ایلان و در مرکز موسیقی و رقص شرق در اورشلیم تدریس می کند. به همین ترتیب ، وی گروه دم را در خانه کنفدراسیون تأسیس و کارگردانی کرد.
پیریس الیاهو نزد رامی عزیزوف در آذربایجان تار را آموخته و نزد الکساندر باکشی در روسیه و سرجیو ناترا در اسرائیل آهنگ سازی را آموخته است. وی آهنگ های کر ، ارکسترال و سایر آثار موسیقی را ساخته است. بیشتر ساخته هایی که وی در اسرائیل سروده است توسط گروه هایی مانند Musica Nova ، Shesh Besh ، ارکستر مجلسی اسرائیل رامات گان ، گروه کر Efroni ، گروه کر Hemiola و غیره ساخته شده و اجرا شده است. وی همچنین موسیقی ایهود را ساخت. مستند تلویزیونی یااری “پادشاهی خوذر” ، برای مستند “آخرین دهکده” ساخته گیل لسنیک و سوریل الیاهو و برای نمایش “دعاهای ساده” ساخته آلیزا الیون اسرائیلی.
برای سالها ، الیاهو با تأکید بر قفقاز شمالی ، درباره موسیقی یهود شرقی تحقیق کرد. این تحقیقات پس از مهاجرت وی به اسرائیل در چارچوب مرکز مطالعه موسیقی یهودی دانشگاه عبری اورشلیم ادامه یافت. در سال ۱۹۸۹ وی موفق به دریافت کمک هزینه تحقیقاتی از صندوق یادبود فرهنگ یهود (نیویورک) شد. کتاب “موسیقی یهودیان کوهستان” (همراه با CD) وی در سال ۱۹۹۹ توسط دانشگاه عبری اورشلیم منتشر شد.
, ,