دانلودآلبوم موسیقی متن فیلم سرب اثر گیتی پاشایی

در تاریخ 2019/07/21
نایاب
آلبوم بصورت کامل و ۳۰ تراک می باشد

———————————————————————

گیتی پاشایی در سال ۱۳۲۷ هجری شمسی در تهران به دنیا آمد.
پدر بزرگش جعفر منصوری شاعر و استاد تار و خط بود و نوازندگی تار و سه تار را به مادر گیتی آموخت و بدین ترتیب گیتی از طریق مادرش با موسیقی آشنا شد. وی ردیف های موسیقی سنتی را نزد فرامرز پایور، مهدی فروغ و محمود کریمی آموخت. پس از دیپلم به آمریکا رفته و در سیتی کالج نیویورک در رشته معماری مشغول به تحصیل شد و در سیاتل آمریکا لیسانس هارمونی و ارکستراسیون گرفت.
در اواخر دهه چهل، فعالیت رسمی خود را با خوانندگی در رادیو و تلویزیون آغاز کرد و به خواندن تصنیف های مردمی مشغول شد. ترانه های «شب من شب تو»، «دل بوالهوس»، «گل مریم»، یه دل دارم» از جمله ترانه هایی است که او در آن زمان خوانده بود.
در سال ۱۳۵۴ ه.ش. به عرفان و تصوف روی آورد و سپس بر روی شعرهای شاعران معاصر چون مهدی اخوان ثالث، احمدرضا احمدی و محمدعلی سپانلو آهنگسازی کرد. در سال ۱۳۵۶ ه.ش. در فیلم «سفر سنگ» به کارگردانی همسرش مسعود کیمیایی، به عنوان بازیگر حضور یافت اما پس از آن دیگر به بازیگری نپرداخت.
در سال ۱۳۶۸ ه.ش. به آلمان رفت و در هامبورگ یک دوره موسیقی کلیسایی و ترانه های مذهبی را در نوریک هوخ شوله گذراند.
گیتی پاشایی پس از انقلاب به کار آهنگ سازی به طور جدی پرداخت و با سه فیلم «تیغ و ابریشم» (۱۳۶۵ ه.ش.)، «سرب» (۱۳۶۷ ه.ش.) و «گروهبان» (۱۳۶۹ ه.ش.) هر سه به کارگردانی مسعود کیمیایی به عنوان آهنگساز فیلم شناخته شد.
وی عاقبت در هفدهم اردیبهشت ۱۳۷۴ هجری شمسی بر اثر بیماری سرطان در تهران زندگی را وداع گفت.
RIAL 100,000 – خرید
, , , , , ,

2 پاسخ برای "دانلودآلبوم موسیقی متن فیلم سرب اثر گیتی پاشایی"

  • مهدی بهروز در تاریخ سپتامبر 5, 2020 گفت:

    ببخشید من این آلبوم رو به صورت ارجینال از شما خریدم. در نوار کاست این آلبوم موسیقی فیلم تیغ و ابریشم هم بود. ممکنه موسیقی فیلم تیغ و ابریشم و رو هم برای فروش بگذارید

    • web-y در تاریخ سپتامبر 5, 2020 گفت:

      ممنون از پیشنهادتون چشم در اولین فرصت