دانلودآلبوم چترعشق ازانوش جهانشاهی

دانلودآلبوم چترعشق ازانوش جهانشاهی
دانلودآلبوم چترعشق ازانوش جهانشاهی
انوش جهانشاهی – خواننده و آهنگساز این آلبوم : « هنگام اجرای موسیقی در کشورهای اروپایی در سال ۱۳۸۳ ، در انگلستان با بانوی هنرمندی به نام دکتر ژیلا پیکاک آشنا شدم که از مریدان حافظ بود و با شیوه ای ابتکاری ، تعدادی از غزل های حافظ را با نقاشی خط های زیبا طراحی کرده بود. به پیشنهاد او برای چهار غزل حافظ ، موسیقی ساختم و متعاقبا کنسرت هایی در کنار نمایشگاه آثار هنری وی در شهرهای مختلف اروپا برگزار نمودیم که استقبال پرشور علاقه مندان ایرانی و خارجی مواجه شد. تا جاییکه تلویزیون انگلستان ساخت فیلم به نام “لسان الغیب” را براساس نقاشی خط های خانم پیکاک و موسیقی اینجانب و کارگردانی دیود اندرسن در دستور کار قرار داد.
اشتیاق حاصل از تبعات گسترده این رویداد خجسته و ملی ، مرا بر آن داشت که تا این چهار تصنیف را همراه با چهار قطعه ی بی کلام از ساخته های خود برای ارکستر سازهای ایرانی تنظیم و به صورت یک آلبوم مستقل ضبط و از سوی مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر نمایم. در ساخت و تنظیم این آثار (به ویژه آثار بی کلام) به عواملی که می تواند موسیقی ایرانی را پر شور و پر انرژی جلوه دهد توجه شده و تحرک و پویایی در ملودی و ریتم مد نظر قرار گرفته است.
لازم به ذکر است که موسیقی زبان انتزاعی و کاملی است که می تواند به تنهایی (فارغ از سلطه کلام) در فضای آزاد تری به پرواز در آمده و حالت های روحی مختلف را بیان نماید و با نغمه ها ، کوبش ها و سکوت های خود پیام خود را به روشنی به شنونده برساند.
ضمناً برای اینکه هر یک از سازهای سه تار ، نی ، عود و کمانچه با توجه به قدرت بیان و شخصیت اجرایی ویژه اش ، فرصت مناسی برای ابراز توانایی های فردی خود پیدا کند ، در یک از مایه های چهارگانه آلبوم حاضر ، تکنوازی به یکی از این سازها محول شده است. علاوه بر این ف سه تار نقش پل ارتباطی بین دو مایه مختلف را نیز به عهده گرفته و با بهره گیری از مد گردی (مرکب نوازی) ، دو مایه مختلف را به هم پیوند زده تا فضای متنوع تری پدید آید. » تهران – ۱۳۸۶

جهت دانلود اثر اکانت ویژه خریداری کنید

ابتدا ثبت نام کنید و بعد اکانت ویژه تهیه کنید.


مطالعه بیشتر