دانلودآلبوم کوک سکوت از حامد فکوری و کامران منتظری

دانلودآلبوم کوک سکوت از حامد فکوری و کامران منتظری
دانلودآلبوم کوک سکوت از حامد فکوری و کامران منتظری
این آلبوم شامل دو نوازی تار و تنبک با همکاری این دو هنرمند است؛ کوک سکوت ۱۵ قطعه موسیقایی را شامل می‌شود که در دو بخش و دستگاه ابو عطا و نواخته شده اند.
فکوری درباره بخش‌های آلبوم”کوک سکوت” گفته است:
در بخش نخست که آواز ابوعطا را شامل می‌شود، سعی شده است که از اصول و قواعد ردیف دستگاهی موسیقی ایرانی وام گرفته شود به طوری‌که گردش ملودی‌ها و نوع بسط و گسترش موتیف‌ها حول گوشه‌های این آواز بوده و از تکنیک‌های نوازندگی مرسوم و گاه شخصی اینجانب استفاده شده است.
بدیهی است که قطعات این بخش، یا اقتباسی است از آثار اساتید گذشته و یا ساخته‌هایی است که آنان نیز از حیطه قواعد و مختصات موجود در ردیف دستگاهی و فرم‌های متداول موسیقی قذیم و معاصر فراتر نمی‌رود.
اما بخش دوم برداشتی است آزاد و شخصی بر روی تم‌هایی که از گوشه و کنار در موسیقی آذری و ارمنی شنیده‌ام. این بخش حاصل ترکیب این تم‌ها با ظرایف اجرایی‌شان همراه با سونوریته‌ای (صدادهی) متفاوت بخش اوا و مجموعه‌ای از قواعد جمله پردازی‌های موسیقی ایرانی و تجربه‌های شخص اینجانب که در نوازندگی تار داشته‌ام است.
یش درآمد، در آمد، چهار مضراب(بر اساس ساخته استاد هرمزی و استاد کسایی)، حجاز، چهار مضراب حجاز، چهار پاره، چهار مضراب چهار پاره، یقولون، رقص لاله‌های وحشی در باد، در ابتدا، گیسوی گلگون آفتاب، شیون، بان، حیران و دیدار
————————————–
کامران منتظری متولد 1359 در تهران است. وی تمبک نوازی را از سال 1367 شروع کرده و تحت نظر استاد نوید افقه به فراگیری شیوه نوین تمبک نوازی پرداخت. او تا کنون کنسرتهای مختلف تکنوازی و گروه نوازی در داخل و خارج از کشور برگزار کرده است. از جمله این فعالیتها می توان به فستیوال مورگن لند در شهر ازنابوروک آلمان، بزرگداشت حافظ و گوته در شهر وایمار آلمان، کنسرت به همراه گروه کُر رادیو برلین، فستیوال Peace Rose در کشور گرجستان و همچنین همکاری با گروه کامکارها در موسیقی فیلم مستند ایران به آهنگسازی اردوان کامکار و همکاری با گروههای مختلفی مانند همنوازان حصار، گوشه، راز و نیاز، قمر و سواران اشاره کرد.

جهت دانلود اثر اکانت ویژه خریداری کنید

ابتدا ثبت نام کنید و بعد اکانت ویژه تهیه کنید.


مطالعه بیشتر