دانلودآلبوم گروه دارکوب بنام نوکوب

دانلودآلبوم گروه دارکوب بنام نوکوب
دانلودآلبوم گروه دارکوب بنام نوکوب
مجوز ارشاد:94-8701
«نوکوب» عنوان آخرین آلبوم گروه «دارکوب» است. «حمید رضا ترکاشوند»، «علی زند وکیلی» و«رضا کولغانی» خوانندگان این آلبوم بوده‌اند. موسیقیِ دارکوب نوعی موسیقی تلفیقیِ ریتم‌محور است و در آن از فواصل و ملودی‌های فولکلور به خصوص موسیقی جنوبی استفاده می‌شود. «آرین ملیکیان»، «احسان عبدی پور»، «ابراهیم علوی»، «احسان نی زن»، «هومن نامداری»، «حسین شریفی»، «آرش مقدم»، «امید حاجیلی»، «مسعود همایونی»، «دارا دارایی»، «همایون نصیری»، «پویا نیک پور» و «شروین مهاجر» به عنوان نوازنده در این آلبوم هنرنمایی کرده‌اند.
خواننده
رضا کولغانی، علی زند وکیلی، حمیدرضا ترکاشوند
آهنگ ساز
همایون نصیری، علی زند وکیلی، حبیب الله بدیعی، دارا دارایی
تنظیم کننده
گروه دارکوب، دارا دارایی، مسعود همایونی
نوازندگان
آرین ملیکیان، احسان عبدی پور، ابراهیم علوی، احسان نی زن، هومن نامداری، حسین شریفی، امید حاجیلی، مسعود همایونی، دارا دارایی، همایون نصیری، پویا نیک پور، شروین مهاجر، آرش پژند مقدم
ترانه سرا
حافظ شیرازی، داوود غلامی شیرازی، بیژن ترقی، ابراهیم شه دوستی، ایرج زبردست
گروه دارکوب
همایون نصیری جوان پس از سال‌ها همکاری با کسانی چون پیمان یزدانیان، علی صمدپور، فردین خلعتبری، مجید انتظامی، احمد پژمان، اردوان کامکار، رضا روحانی، شروین مهاجر، علیرضا عصار و… در سال 1381 گروه دارکوب را به همراه دوستانش تاسیس کرد و با تاکید بر سازهای ضربی ایرانی و خارجی، توانست عده زیادی از مردم را به سوی خود جلب کند. موسیقی گروه دارکوب نوعی موسیقی تلفیقی و ریتمیک است که به‌دلیل بی‌رقیب بودن، هنوز نمی‌توان آن را تایید یا تکذیب کرد. اجراهای گروه دارکوب را در حال حاضر باید به‌عنوان یک تجربه جدید دید و شنید و بدون هراس از نوگرایی این گروه، آن را دست‌کم بدون پیش‌داوری و به‌عنوان یک تجربه جدید پذیرفت. اگرچه پذیرش این نگاه از سوی سنت‌گرایان موسیقی ما و متعصبان موسیقی کلاسیک ایرانی و غیرایرانی، بسیار سخت است اما غیرقابل اجتناب نیز می‌نماید. گروه دارکوب با بهره‌گیری از مجموعه‌ای از سازهای ریتمیک و ضربی مثل پرکاشن و دمام در کنار سازهایی چون گیتارباس، ترومپت، پیانو و کیبورد، گیتار فلامنگو، رامز، گیتارالکتریک، کمانچه، دی جی ریدو، ساکسیفون و سازهای محلی بوشهر روی صحنه رفت و در هر قطعه بار اصلی را به دوش یکی از سازها انداخت. اگرچه ویژگی همه قطعات، ریتمیک‌بودن آنها بود اما سازهای ترومپت، گیتار، کمانچه و… نیز سازهای ریتمیک را همراهی می‌کردند. در حقیقت نوع کار دارکوب به‌گونه‌ای است که نمی‌توان به درستی گفت که ساز اصلی گروه کدام است؛ دارکوب به سازهای ضربی، بادی و زهی به یک اندازه اهمیت می‌دهد اما پایه اصلی قطعات بر سازهای ضربی استوار است.

جهت دانلود اثر اکانت ویژه خریداری کنید

ابتدا ثبت نام کنید و بعد اکانت ویژه تهیه کنید.


مطالعه بیشتر