دانلودكنسرت تصویری جدال عقل و عشق همای

در تاریخ 2017/11/08
دانلودكنسرت تصویری جدال عقل و عشق همای
كنسرت تصویری جدال عقل و عشق همای به همراه گروه مستان در تالار وحدت

عنواني که گروه موسيقي براي اين اجرا برگزيده بودند، عنوان با مسما و خاصي بود که هر عاشق دلسوخته موسيقي را بي اختيار به سمت و سوي اين هنر متعالي سوق مي داد و لحظاتي در انديشه معنوي مستغرق مي گشت.
جدال عقل و عشق، عنوان چنين اجراي ارزنده اي بود که گروه مستان آن را به استاد دکتر عليقلي محمودي بختياري تقديم نموده و با کلام وزين و با صلابتي از استاد بهمن کاظمي، بروشور کار را مزين کرده بود؛ (آنجا که مردمان، درد و رنجشان هر روزي است، ديگر موسيقي يک هنر نيست، يک مامن، يک پناهگاه است.)
بخش اول اجرا اختصاص به بيات اصفهان داشت که مطلع آغازين و دومين با عنوانهاي خانه به دوش و مه پاره بود که با اشعاري از “هماي” و آهنگ و تنظيم وي به اجرا درآمد و مورد توجه مشتاقان حاضر در تالار وحدت قرار گرفت.
سپس تکنوازي تار و آواز همراه با شعري از الهام سامي به اجرا درآمد که تکنوازي تار رهام سبحاني، حيرت همگان را برانگيخت. اين نوازنده جوان چنان هوشمندانه و عاشقانه تار مي نواخت که روح عاشقان را به سوي مصدريت الهي سوق مي داد. در ادامه، “بيا ساقي” و تکنوازي کمانچه و براي روز مرگ نيز همراه با شعر و آهنگ “هماي” مورد توجه واقع شده و “بزن اي دل” و همنوازي سازهاي کوبه اي، با شعر استاد “محمود طياري” و آهنگ “هماي” جلوه عرفاني کار را صدچندان نمود.
بخش دوم در دستگاه شور و نوا به اجرا درآمد و “سلانه” بر اساس اجراي آفتاب استاد “حسين عليزاده” و بر مبناي شعر و آهنگ “اميد داورزني” که از نوازندگان ماهر و زبردست سنتور است، با تشويق بي سابقه عاشقان دلسوخته مواجه گرديد.
پروانه نيز بر مبناي شعري از “هما مير افشار” و آهنگ و تنظيم “اميد داورزني” همراه با مناجات که توامان همنوازي کوزه و سنتور بود، مورد توجه بيش از حد مخاطبان قرار گرفت. آنگاه اپراي جدال عقل و عشق در مقابل ديدگان حيرت زده عاشقان موسيقي، نواخته شد و در پايان نيز اشعاري از “هماي” و آهنگ و تنظيم وي به زبان گيلکي، شادي و نشاط مضاعفي را در ميان تماشاگران برانگيخت.

—————————————————-

سعید جعفرزاده احمد سرگورابی (نام و نام خانوادگی او توسط خودش و با اجازهٔ پدرش به منظور فارسی بودن نام و فامیلش به «پرواز همای» تغییر یافته)، متولد ۲۰ بهمن ماه ۱۳۵۸ در احمد سرگوراب شفت (درحومه فومن) بدنیا آمد و دوران کودکی و نوجوانی خود را در آنجا سپری نمود او دیپلم خود را از هنرستادن کمال الملک رشت (مرکز استان گیلان) کسب کرد و با علاقه فراوان به او در رشته شعر آواز وآهنگ وارد دانشگاه آزاد تهران شد و با ساز تخصصی سه تار و پیانو تحصیلات خود را در دانشگاه به پایان رساند.
در زمینه هنر آواز، شاگرد اساتیدی همچون فریدون پوررضا، سید کمال الدین عباسی، هنگامه اخوان، کریم صالح عظیمی را دارد و همچنین در باب زمینه شعر و ادبیات فارسی از استایدی همچون علیقلی محمودی بختیاری، حبیب نبوی، محمود طیاری و دادبه بهره مند گردید.
, , , ,