دانلودکنسرت سهیل مخبری

دانلودکنسرت سهیل مخبری
دانلودکنسرت سهیل مخبری
(۱۳۶۹، سنندج)
از سال ۸۳ فراگيری ويلن را نزد آريا يکتاخواه آغاز کرد. سپس به فراگيری کمانچه نزد اردشير کامکار پرداخت. وی فارغ‌التحصيل رشته موسيقي از دانشگاه آزاد اسلامي در سال ۹۲ است. او به همراه گروه‌های نفير، هزار آينه و تموز کنسرت‌هايی در ايران و خارج از کشور داشته است. از آخرين اجراهای او می توان به شرکت در فستيوال اتنو ورلد (کرواسی) اشاره کرد. از مخبری آلبوم‌های «دروج»، «راپسودی بختياری» و «فصل سرد» منتشر شده و دومين آلبوم مستقل او نيز در دست انتشار است.
آلبومهای این هنرمند کورد:
آدم آدم است
«آدم آدم است» اثری است که شما را به فضایی متفاوت دعوت می‌کند. فرصتی است برای درنگ و تامل. هنرمند آهنگساز آن که نوازنده سازهای مختلف زهی نیز بوده است، «سهیل مخبری نام دارد. «بهتاش ابوالقاسم» نیز با سازهای کوبه‌ای در این اثر وی را همراهی کرده است. پنج قطعه اول متاثر از زندگی و آثار «بهمن محصص» بوده‌اند. در بیشتر قطعات شاهد فضاسازی توسط قیچک و ویولنسل می‌باشیم و در نهایت کمانچه بر این زمینه سوار می‌شود و نقش اصلی را بازی می‌کند.
دُروج
دُروج در قالب موسیقی ملی ماست. اثری با محوریت ساز کمانچه و همراهی قیچک، که با استفاده از تم‌ها و ریتم‌های موسیقی دستگاهی ایران، حرکات ملودیک و کنترپوانتیک، حس غالب و زیبای ملودی های اجرا شده، تکنیک نوازندگی و اهمیت به یک آنسامبل کششی، ساخته و تنظیم شده است و در نهایت اثری پدید آمده که در نوع خود بدیع و نوآورانه است. در این مجموعه قیچک، شخصیت مستقل خود را پیدا کرده است. استفاده خلاقانه از محدوده و رنگ صوتی قیچک نسبت به کمانچه، ایفای نقش در قالب سازهای کوبه ای و حتی خلق برخی موتیف‌های ریتمیک توسط این ساز از خصوصیات بارز این مجموعه محسوب می‌شود که در نگاهی کلی به این اثر سونوریته و هارمونی خوش آهنگی برای این ساز خلق شده است.

 

 

جهت دانلود اثر اکانت ویژه خریداری کنید

ابتدا ثبت نام کنید و بعد اکانت ویژه تهیه کنید.


مطالعه بیشتر