دانلودکنسرت موسیقی دراین خانه بگردیم ،جلال ذوالفنون

در تاریخ 2018/02/07
دانلودکنسرت موسیقی دراین خانه بگردیم ،جلال ذوالفنون
دانلود کنسرت دراین خانه بگردیم برای سالمندان کهریزک جلال ذوالفنون
باهمراهی :
سروش قهرمانلو
آرش زنگنه
مرتضی فلاحتی
کارگردانی :ابراهیم فروزش

————————————————————-

جلال ذوالفنون (۱۳۱۶ آباده – ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ کرج) موسیقی‌دان و نوازندهٔ سه‌تار اهل ایران بود.
او در سال ۱۳۱۶ در آباده متولد شد. در کودکی به همراه خانواده‌اش به تهران آمد و فراگیری موسیقی را در ده سالگی در خانواده ای اهل موسیقی شروع کرد. برای ادامهٔ تحصیل به هنرستان موسیقی ملی رفت و در آنجا با سازهای دیگر چون تار و ویلن آشنا شد. ویلن را نزد برادرش محمود ذوالفنون آموخت. در هنرستان از رهنمودهای موسی معروفی در زمینه تکنیک سه‌تار برخوردار شد. هم‌زمان با تأسیس رشته موسیقی در دانشکده هنرهای زیبا، به آنجا راه یافت. آشنایی با شخصیت‌های موسیقی ملی ایران از جمله نورعلیخان برومند و دکتر داریوش صفوت، شناخت تازه‌ای از موسیقی اصیل ایران و امکانات وسیع سه‌تار برای وی به ارمغان آورد و از سال ۱۳۴۶ فعالیت خود را روی سه‌تار متمرکز کرد.
او از روش‌های اساتیدی چون ابوالحسن صبا، ارسلان درگاهی و همچنین راهنمایی‌های احمد عبادی بهره یافت. پس از پایان دانشکده در همان جا و در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی ملی به تدریس سه‌تار پرداخت. در این سال‌ها از راهنمایی یوسف فروتن و سعید هرمزی که از نوازندگان قدیمی سه‌تار بودند برخوردار گردید.
جلال ذوالفنون آثار نوشتاری و صوتی فراوانی در زمینهٔ موسیقی ایرانی از خود به جای گذاشته که از بین آنها می‌توان آلبوم‌های گل صدبرگ و آتشی در نیستان با صدای شهرام ناظری را نام برد. همچنین از دیگر آثار او می‌توان به مستانه، سرمستان و شب عاشقان با صدای علیرضا افتخاری و آلبوم شیدایی با صدای صدیق تعریف اشاره کرد.
ذوالفنون سالیان متمادی در زمینه تحقیق و تتبع گام برداشت و کوشید جوانان را با این قلمرو آشنا کند. مهم‌ترین کار وی پس از تحقیق، تدریس بود. کتابی با عنوان گل صدبرگ (به کوشش سروش قهرمانلو) که مجموعه‌ای از نوشته‌ها و خاطراتش درباره موسیقی است، از او منتشر شده‌است.
جلال ذوالفنون در ۲۸ اسفند ماه سال ۱۳۹۰ در اثر خونریزی داخلی پس از جراحی قلب باز، در بیمارستان البرز کرج درگذشت و به وصیت خودش وبا حضور دوستاران و خویشانش در قبرستان امامزاده طاهر کرج به خاک سپرده شد.
RIAL 30,000 – خرید
, , ,

5 پاسخ برای "دانلودکنسرت موسیقی دراین خانه بگردیم ،جلال ذوالفنون"

 • pirooz eghbal در تاریخ می 17, 2018 گفت:

  فارسی بنده را عفو بفرمائید , فارسی این مترجم گوگل هم از فارسی من بدتره .
  DAT چطور

  • web-y در تاریخ می 17, 2018 گفت:

   پسود Dat تبدیل نمی خواد با برنامه های پلیر قابل خوندن هست

 • web-y در تاریخ می 17, 2018 گفت:

  سلام خدمت شما کنسرت کامله و ۶۰ دقیقه می باشد علاوه بر کنسرت حاشیه های کنسرت هم اضافه شده

 • pirooz eghbal در تاریخ می 17, 2018 گفت:

  دوست عزیز , من پاسخ شما را نمیتونم ببینم

 • pirooz eghbal در تاریخ می 17, 2018 گفت:

  اینجا نوشه بود ۴ پاسخ , ولی فقط نوشه های خودم دیده میشه .