دانلودکنسرت گروه نیشتمان پورناظری۲

در تاریخ 2017/02/04
دانلودکنسرت گروه نیشتمان پورناظری
در این بخش، اجرای «گروه موسیقی نیشتیمان» به سرپرستی سهراب پورناظری و حسین زهاوی در فستیوال کرمس کشور اتریش (مرداد ۹۳) تقدیم می‌شود.
این گروه به خوانندگی سهراب پورناظری و سارا اقلیمی از نوازنده‌های کُرد، از استان‌های مختلف کردنشین در ایران، عراق و ترکیه تشکیل شده است و در فستیوال‌های مختلف اروپایی و جهانی روی صحنه رفته است.
اعضای گروه نیشتمان:
خواننده: «سهراب پورناظری» و «سارا اقلیمی»؛ آهنگساز، تنبور و کمانچه: «سهراب پورناظری»؛ دف و دهل (مدیر هنری): «حسین زهاوی»؛ کنترباس: «لیلا رنولت»؛ ساز کوبه‌ای: «روبین وسی»؛ عود: «گروان کامیل»؛ بالابان و سرنا: «ارتان تکین»؛

این پروژه به تهیه‌کنندگی کمپانی فرانسوی «آکورد کرایسز» پیش از این نیز در سراسر اروپا منتشر و با واکنش‌های مثبتی همراه شده بود؛ به شکلی که مجله‌ی فرانسوی «تلراما» با دادن امتیاز ۴ به این اثر، نوشت: «آلبوم «نیشتمان» که در زبان کوردی به معنای سرزمین مادری است، کیفیت بالایی دارد؛ اما درخشان‌تر از آن، گرد هم آمدن و همبستگی هنرمندانی از کشورهای مختلف کورد زبان است که تلاش می‌کنند میراثی مشترک را با روش‌هایی نوین و متفاوت عرضه کنند. سهراب پورناظری و گروه‌اش با این آلبوم، سنت و موسیقی کورد را با ظرافت و توازن کامل به گوش همگان رسانده‌اند.» این مجله امتیاز چهار (بیشترین امتیاز برای یک اثر) را به آن پروژه داده بود.
, , , ,