دانلود آلبوم آرش کمانگیر اثر میرجلال الدین کزازی و حسین نیستان

در تاریخ 2018/04/02
چنانچه حق نشر این فایل برای شرکت خاص یاهنرمند یا گروه موسیقی است و درخواست حذف آن را دارد ما را مطلع سازد تا از روی سایت حذف گردد.
«آرش کمان گیر» از داستان های اسطوره ای و کهن سرزمین ایران است. این داستان بر خلاف تصور خیلی ها در شاهنامه فردوسی وجود ندارد. دکتر «جلال الدین کزازی» از پژوهشگران بزرگ شاهنامه و ادبای بزرگ زبان فارسی است و این داستان را با زبانی کهن بازآفرینی کرده است. این نثر فاخر به همراه صدای خود ایشان و موسیقی که «حسین نیستان» برای آن ساخته فضایی اسطوره ای و پر رمز و راز را آفریده است. نوازندگانی که در این اثر حضور داشته اند نیز عبارتند از «نوید مهویدی زاده»، «پاکان هیرسایی»، «حامد ترکمن»، «محمدعلی نجف پور»، «حسین نیستان»، «نیما جوزی»، «احمدرضا اسماعیلی»، «سیاوش روشن» و «سهیل صادقی».
«حسین نیستان» در مهر ماه سال ۱۳۶۲در شهر همدان به دنیا آمد. از دوران نوجوانی به موسیقی و ادبیات عرفانی علاقه مند شد. از همان سنین فراگیری ساز سه تار را آغاز کرد و به مطالعه ادبی پرداخت. در سال ۱۳۸۰ وارد دانشگاه هنر تهران شد و در مقطع کارشناسی ارشد از آن دانشگاه فارغ التحصیل شد. در این دوران از آموزه های اساتیدی چون «جلال ذوالفنون»، «نصرالله ناصح پور»، «محمدرضا لطفی»، «مجید درخشانی» و نیز «شریف لطفی»، «حمیدرضا اردلان» و «هومان اسعدی» بهره برد. در همان زمان پژوهش های دامنه دار در زمینه ادب عرفانی و حماسی پارسی و پیوندش با موسیقی ایرانی، بنیادهای نظری و حکمی موسیقی دستگاهی و بخشهایی از موسیقی نواحی ایران و شیوه ها ی بداهه پردازی در دوران قاجار نیز انجام داد.
میرجلال‌الدین کَزّازی(زادهٔ ۲۸ دی ۱۳۲۷ در کرمانشاه) استادِ دانشگاه، نویسنده، مترجم، شاهنامه‌پژوه و پژوهشگرِ برجستهٔ ایرانی در زبان و ادبِ فارسی است. او از چهره‌های ماندگار فرهنگ و ادبِ ایران در پنجمین همایشِ چهره‌های ماندگار به سالِ ۱۳۸۴ است. وی نام‌بردار به بهره‌گیری از واژه‌های پارسی سره در نوشته‌ها و گفتارِ خود است. کزّازی، عضو هیئت امنای بنیاد فردوسی است.
, , , , ,