دانلود آلبوم اهل خاورمیانه اثر مهدی رجبیان Middle Eastern

در تاریخ 2020/04/24
 نایاب – برای خریدتماس بگیرید
اهل خاورمیانه نام آلبومی بی کلام از مهدی رجبیان موسیقی دان ایرانی به همراه دوازده موزیسین از کشورهای مختلف خاورمیانه می‌باشد. این آلبوم در سبک‌های موسیقی کلاسیک و خاورمیانه‌ای در مارس ۲۰۱۹ میلادی برابر با اسفند ۱۳۹۷ شمسی توسط انتشارات سونی موزیک در جهان منتشر شد. نکته قابل توجه انتشار این آلبوم عدم پخش آن در ایران به علت ممنوع‌الفعالیت بودن مهدی رجبیان می‌باشد. این آلبوم از ۱۱ قطعه که در مجموع ۴۰ دقیقه می‌باشند، تشکیل شده
در این آلبوم از کشورهای ایران، ترکیه، یمن، فلسطین، سوریه (لبنان)، عراق، اردن، عمان، مصر، بحرین، و البته کشورهای آذربایجان و تاجیکستان به عنوان مهمان دعوت به عمل آمده‌است. در این آلبوم از سازهای بومی خاورمیانه استفاده شده و اولویت آلبوم بر نغمه‌های خاورمیانه‌ای بوده‌است. البته در دو آهنگ از این آلبوم از ملودی و تنظیمی با الهام از موسیقی بومی کشورهای مبدأ استفاده شده که هر یک دارای پیامی خاص در راستای اهداف آلبوم بوده‌اند.
این آلبوم در مارس ۲۰۱۹ توسط انتشارات سونی میوزیک در سطح بین‌المللی منتشر شد. فروش این آلبوم هم به طریق فیزیکی و هم از طریق آی‌تونز به صورت دیجیتالی شکل گرفت.
عکس جلد آلبوم اثر رضا دقتی عکاس معروف ایرانی می‌باشد، رضا دقتی در مصاحبه خود با خبرگزاری الجزیره اعلام کرده‌است این عکس را در کشور عراق گرفته‌است.
روزنامه‌های مانند فایننشال تایمز، اسکای نیوز، العربیه، نشنال، دویچه وله، سانگ لاینز، آرت نت، واشینگتن پست، سی بی سی، فاکس نیوز، لو موند، ایندیپندنت، یورونیوز، رویترز، سی بی اس، ام اس ان، الجزیره، نیوز ویک، یاهو! نیوز، بی‌بی‌سی ورلد، کویر المان… خبر آلبوم را پوشش داده و ان را قابل تأمل بیان کرده‌اند. واشینگتن پست در مقاله ای بیان داشت موسیقی می‌تواند از درد و حقوق انسانی بگوید و برای تفریح و سرگرمی نباشد. نیوزویک آلبوم را یکی از باشکوه‌ترین آلبوم‌های معرفی شده از خاورمیانه ذکر کرده و آن را تجلی شور انسانی در برابر سختی‌های زندگی برشمرده است.
, , , , ,