دانلود آلبوم رامین صفایی و وحید تاج بنام چشم انتظار

در تاریخ 2017/05/29
دانلود آلبوم رامین صفایی و وحید تاج بنام چشم انتظار
Ramin Safaie, Vahid Taj & Nasrollah Medghalchi
رامین صفایی
«رامین صفایی» متولد سال ۱۳۴۱ در تهران است. او داری مدرک کارشناسی مهندسی شیمی و کارشناسی ارشد نوازندگی از دانشگاه هنر است. صفایی نوازندگی سنتور را نزد استادان «ناصر صفاتی»، «فرامرز پایور»، «پرویز مشکاتیان»، «مجید کیانی» و «پشنگ کامکار» آموخت. همکاری و اجرای کنسرت با گروه های «ماهور»، «صوفی» و «شهناز» با آواز «محمدرضا شجریان» در داخل و خارج از کشور از فعالیت های موسیقیایی اوست. او تاسیس، سرپرستی و آهنگسازی گروه «نوا» و همچنین گروه «چنگ» و نوازندگی و آهنگسازی در آلبوم های «درد آشنا»، «چاووشی»، «یک نگه کرد و گذشت»، «زندان مست» و «غوغای ستارگان» را در کارنامه هنری خود دارد. وی در دانشگاه هنر تهران مشغول تدریس موسیقی می باشد.
این آلبوم که پخش موسیقی رها، انتشار آن را برعهده داشته است، نصرالله مدقالچی از پیشکسوتان عرصه دوبله کشور به دکلمه خوانی پرداخته است.
مشتمل بر هفت قطعه بی کلام و با کلام است که دو تصنیف آن به خوانندگی وحید تاج برای علاقه مندان موسیقی ارائه شده است. این در حالی است پنج قطعه دیگر نیز آثاری بی کلام هستند که در تعدادی از آنها استاد نصرالله مدقالچی دوبلور پیشکسوت کشورمان به عنوان دکلمه خوان حضور دارد.
مضمون بیشتر قطعاتی که برای این اثر موسیقایی در نظر گرفته شده آثاری برگرفته از شاعرانی چون فردوسی و شهریار با مضمون مرگ و زندگی است
محتوای این آلبوم به شکلی است که ناگزیر بودن مواجهه انسان با مرگ و برخوردی را که می تواند با این موضوع داشته باشد القا می کند، موضوعی که به اعتقاد همه ما یک حقیقت محض است و چه بخواهیم و چه نخواهیم روزی با آن مواجه خواهیم شد.
شهریار ظریفی تار، مهران توکلی تمبک، حسین رضایی نیا دف، معتمد سامانی عود و تار باس، سینا جهان آبادی کمانچه، شاهو عندلیبی نی و مهرداد ناصحی قیچک به همراه وحید تاج خواننده هنرمندانی هستند که در آلبوم «چشم انتظار» به عنوان عوامل اجرایی حضور دارند.

 

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,