دانلود آلبوم سوی ایرانی جز اثرماهان میرعرب

در تاریخ 2019/11/10
چنانچه حق نشر این فایل برای شرکت خاص یاهنرمند  است و درخواست حذف آن را دارد ما را مطلع سازد تا از روی سایت حذف گردد.
مجموعه حاضر شامل نه آهنگ بی‌کلام است.
ماهان میرعرب درباره اثر خود می‌گوید: «این آلبوم برداشتی است جدید از موسیقی ایران و جَز مدرن با پایداری به ریشه‌های هر دو سبک و در عین حال با دیدی باز به آزمون و خطاهایی نوگرایانه با استفاده از ترکیب‌های هارمونیک و ملودیک و همینطور استفاده از بافت‌های صدایی غیرمعمول در هر دو نوع موسیقی».
در این اثر ماهان میرعرب به عنوان آهنگساز، تنظیم کننده، نوازنده گیتار و گیتار فرت لس حضور داشته است. همچنین در این اثر موسیقایی مارتین برائور نوازنده باس، امیر وهابا نوازنده پرکاشن، کاوه سروریان نوازنده نی، مونا مطبوع ریاحی نوازنده کلارینت، گلنار شهریار بک وکال و دیود سیکس نوازنده پیانو حضور دارند.
سعیدی در معرفی ماهان میرعرب خاطرنشان کرد: ماهان میرعرب مخاطبان زیادی دارد و در اشاعه موسیقی ایرانی در خارج از کشور نقش بسزایی داشته است. همچنین این اثر موسیقایی یک کار تخصصی است و مورد توجه مخاطبان قرار می گیرد.
آهنگساز: ماهان میرعرب
نوازنده: ماهان میرعرب
تنظیم‌کننده: ماهان میرعرب
————————————————————
ماهان میرعرب فعالیت موسیقایی خود را در سن ۱۲ سالگی با ساز پیانو شروع کرد و پس از یک سال با گیتار کلاسیک ادامه داد. در سن ۱۶ سالگی به موسیقی جز علاقه مند شد و با پیاده کردن (Transcribing) آثار معروف این ژانر، تجزیه تحلیل و یادگیری این موسیقی را آغاز نمود. در اواسط دهه هفتاد شمسی یادگیری موسیقی ایرانی را با ساز تار شروع می کند که ترکیب شدن آن با موسیقی جز منجر به پدید آمدن کاراکتر ویژه ای در موزیک ماهان می شود.
در سال ۱۳۸۲ واهاگ هایراپتیان (پیانیست افسانه ای ارمنستان) اولین کارگاه موسیقی جز را در ایران برگزار کرد. ماهان ضمن شرکت در این کارگاه طبق خواسته واهاگ او را در کنسرت تهران همراهی کرد. این اتفاق برای ماهان (و البته برای عده زیادی از علاقه مندان جز در ایران) به منزله یک تحول بزرگ در مسیر یادگیری محسوب می شود.
بعد از آن ماهان میرعرب به همراهی دارا دارایی و امین طاهری یک گروه جز تریو تشکیل می دهد و در بسیاری از اجراها از همکاری پیانیست معروف، حمزه یگانه نیز استفاده می کند. علاوه بر پروژه های شخصی، ماهان همواره به عنوان یک موزیسین فعال در کنسرت ها و پروژه های مختلف همکاری داشته است.
در سال ۱۳۸۷ بعد از اتمام دوره تحصیلی معماری ماهان به وین مهاجرت می کند و آن جا اولین آلبوم خود را تحت عنوان
The Persian side Of Jazz به همراه Wolfi Rainer (درامز) و Robert Jukic (باس) ضبط و منتشر می کند که یک اثر ترکیبی از موسیقی فولکلور ایرانی به همراه موزیک جز می باشد.
RIAL 50,000 – خرید
, , , , , , , , ,