دانلود آلبوم سپیدار اثر حمید متبسم

در تاریخ 2017/08/15
دانلود آلبوم سپیدار اثر حمید متبسم
مجوز ارشاد: ۹۶-۳۱۶
آلبوم «سپیدار» اثری است از «حمید متبسم». حمید متبسم که به تازگی کنسرت‌های «تار و پود» را به صحنه برده، مدتی است به نوازندگی سه‌تار بازگشته است. این آلبوم که با سه‌تار ساخته رامین جزایری نواخته شده، شامل شش قطعه تک‌نوازی سه‌تار در پرده‌های دشتی است. سپیدار دومین آلبوم این هنرمند در تک‌نوازی سه‌تار محسوب می‌شود. او پیش از این آلبوم تک‌نوازی «نوای دریا» را منتشر کرده بود.
همچنین از آثار شاخص او دو آلبوم «سیمرغ» با خوانندگی همایون شجریان و «زمزمه‌ها» با خوانندگی سالار عقیلی را می‌توان نام برد.
ناشر: آوا خورشید
کد کتابخانه ملی: ۱۸۶۹۴و
—————————————————
حمید متبسم در مرداد ماه سال ۱۳۳۷ شمسی در شهر مشهد متولد شد. وی در اوان کودکی آموزش تار را نزد پدرش علی متبسم آغاز کرد و سپس از اساتید بزرگ زمان خویش نظیر حبیب‌الله صالحی، زیدالله طلوعی، هوشنگ ظریف، محمدرضا لطفی و حسین علیزاده بهره جست. وی به طور مداوم با کانون چاووش و گروه عارف همکاری داشت و پس از مهاجرت به آلمان گروه موسیقی دستان و چکاوک را به همراه دیگر هنرمندان راه‌اندازی کرد. حمید متبسم در سال ۱۳۸۷ ارکستر بزرگ سازهای ایرانی مشتمل بر ۴۰ نوازنده و خواننده کر را با همکاری بهرنگ تنکابنی تأسیس کرد. این ارکستر به منظور اجرای قطعه سیمرغ اثری از ایشان برای ارکستر بزرگ، گروه کر و به خوانندگی همایون شجریان تاسیس شد و کار خود را از پاییز ۱۳۸۸ با رهبری محمدرضا درویشی آغاز کرد.
RIAL 15,000 – خرید
, , , ,