دانلود آلبوم قصه مکعب شیشه ای اثرسامان صمیمی و سیاوش ولی پور

در تاریخ 2020/12/05
THE Story of Glass Cube
قصه مکعب شیشه‌ای عنوان پروژه‌ای با اجرای سامان صمیمی و سیاوش‌ ولی‌پور است که سناریو آن براساس طرحی از «رضا موسوی»، کارگردان سرشناس عرصه موسیقی و تئاتر، نوشته شده است. تهیه‌کنندگی این اثر بر عهده طاهر خرمی(موسسه موسیقی ایده) بوده است. این پروژه شامل چند EPآلبوم است که در تمامی آنها دو نوازنده پروژه به صورت بداهه قطعاتی را نواخته‌اند. این چند EPآلبوم به مرور از طریق پلتفرم‌های جهانی منتشر خواهد شد و نهایتاً نسخه فیزیکی این آثار در داخل کشور ارائه می‌شود. همچنین براساس طراحی رضا موسوی قرار است که محتواهای تصویری متفاوتی برای این پروژه تولید و منتشر شود. طراحی این آلبوم از انتخاب نام و محتواهای تصویری تا ایده‌های برگزاری پرفورمنس براساس نوع اصلی تولید این آلبوم که حضور دو نوازنده رو به روی یکدیگر و بداهه‌نوازی آنها بوده طراحی شده است.

 

—————————————————–

 

 

سامان صمیمی
نوازنده ویولن و کمانچه ، در سال ۱۳۵۶ در شهر زیبای بروجرد دیده بجهان گشود . ایشان آموزش ویولن ایرانی از کودکی نزد پدر فرا گرفت و در ضمن فارغ التحصیل نوازندگی ساز ویولن در دوره کارشناسی ارشد از دانشگاه هنر تهران می باشد . ایشان مدرس هنرستان عالی موسیقی و کنسرواتوار تهران و اجرای کنسرتهای متعدد به همراه گروه اشتیاق در ایران و اروپا را در پرونده خود دارد . استاد سامان صمیمی عضو ارکستر زهی پارسیان . آموزش ویولن نزد ابراهیم لطفی، دکتر ستاره بهشتی و روبن کاسمین و بهره مندی از محضر استادانی چون هادی منتظری و اردشیر کامکار در کارهای هنری خود دارد و در ضمن همکاری با استاد شجریان و استاد مجید درخشانی ، نوازنده کمانچه در همنوازان حصار به سرپرستی علی قمصری و خوانندگی همایون شجریان تنها قسمتی از کارهای پربار سامان صمیمی می باشد.

سیاوش ولی‌پور متولد ۲۷ آبا ۱۳۶۳ در شهر بهشهر و آهنگساز و نوازنده‌ی سازهای سنتور، قیچک آلتو و کمانچه آلتو است. او از ده سالگی فراگیری ساز سنتور را نزد اساتیدی همچون اردوان کامکار و اردشیر کامکار فرا گرفت. سیاوش ولی‌پور در آلبوم‌های «هم آواز پرستوهای آه» به خوانندگی علیرضا قربانی، «گردان سپهر» به خوانندگی کوروش اسدپور و «سرود مرد سرگردان» به خوانندگی پوریا اخواص، به عنوان آهنگساز و تنظیم‌کننده ایفای نقش کرده است. او همچنین در آلبوم‌های بسیاری حضور داشته و در اجراهای گروه‌های بسیاری در داخل و خارج از کشور همکاری کرده است.

 

, , ,